Zarabiaj na swoim kredycie hipotecznym!

Dodano: 18.11.2014

Każdy posiadacz kredytu hipotecznego w walucie innej niż złotówki powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że bank zarabia na nim podwójnie: nie dość, że (zgodnie z umową kredytową) nalicza odsetki od pożyczonej sumy, to jeszcze zarabia spore pieniądze na przewalutowaniu wpłacanych przez klientów kwot.

141380198771989200

Na pierwszy rzut oka może się niektórym wydawać, że są to sumy mało znaczące, jednak poniżej postaramy się pokazać, ile rzeczywiście można zaoszczędzić wpłacając raty w walucie, którą kupimy po kursie zdecydowanie korzystniejszym niż to, co oferuje dowolny bank w Polsce.

Gdzie i jak kupować walutę?

Najwygodniej walutę kupować w kantorze online Liderwalut.pl – nie dość, że można to zrobić bez wychodzenia z domu, to jeszcze oferowane kursy są zdecydowanie korzystniejsze niż to, co proponują jakiekolwiek banki. Co najbardziej istotne z punktu widzenia klienta to fakt, że wymiana walut w tym kantorze i korzystanie z jego usług są całkowicie bezpłatne, a jedynym bezwzględnym wymogiem jest konieczność zarejestrowania się w serwisie. W związku z tym, że Liderwalut.pl posiada konta w szesnastu działających w Polsce bankach, każda transakcja realizowana przy użyciu kont w jednym z tych banków trwa zaledwie kilka minut. Ponadto należy wspomnieć, że portal funkcjonuje w oparciu o model kantorowy, co oznacza, że najpierw mamy możliwość określenia dokładnych parametrów zawieranej transakcji, po czy akceptujemy proponowany kurs, a dopiero następnym krokiem jest przelanie odpowiedniej kwoty, by dokończyć transakcję.

Jak zarobić na spłacie kredytu?

Przejdźmy jednak do konkretnych wyliczeń dotyczących tego, ile realnie możemy zaoszczędzić, wymieniając waluty w Liderwalut.pl. Przyjrzymy się temu na przykładzie dosyć typowego kredytu hipotecznego, zaciągniętego na okres 20 lat z przykładową stałą ratą miesięczną w wysokości 500 CHF. Oprzemy się o możliwie bieżące dane (w momencie powstawania tego tekstu). Kurs franka szwajcarskiego w Liderwalut.pl na dzień 3.10.2014 o godzinie 6:07 wynosi 3,4609 PLN, co pomnożone przez wysokość raty daje 1730,50 PLN. Kurs franka szwajcarskiego w Getin Noble Bank (na dzień 3.01.2014 wynosi 3,6625 PLN, co po przemnożeniu przez wysokość raty daje 1831,25 PLN. Różnica wynosi dokładnie 100,75 PLN na pojedynczej racie, co w skali roku daje 1209 PLN, natomiast w skali całego kredytu (czyli 240 rat) suma zaoszczędzonych środków wyniosłaby aż 24180 PLN!

Ktoś mógłby stwierdzić, że Getin Noble Bank to nie jest dobry przykład do porównań, ponieważ jest najdroższy na rynku – jest to prawda, ale nawet w przypadku najtańszego banku, czyli Credit Agricole, oszczędności są nadal zauważalne. Na dzień 2.10.2014 o godzinie 8:31 (nowsze dane są niedostępne) kurs franka szwajcarskiego wynosi 3,5398 PLN, co po przemnożeniu daje 1769,90 PLN, czyli różnica w skali miesiąca wynosi 39,40 PLN. W skali roku mówimy już o kwocie 472,80 PLN, a w kontekście całego kredytu 9456 PLN.

Warto również dodać, że w bankach oferujących lepsze warunki, trudniej jest uzyskać kredyt, natomiast Getin i podobne banki udzielają kredytu praktycznie każdemu, przez co osoby nie mające wystarczającej zdolności kredytowej są skazane na drogie usługi banku.

Widać więc wyraźnie, że wymiana walut online w kantorze Liderwalut.pl się naprawdę opłaca – tym bardziej, ze korzystanie z jego usług nie jest powiązane z żadnymi kosztami, tak więc wszystko, co uda się zaoszczędzić, stanowi czysty zysk!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *