Zalety mezoterapii igłowej

Dodano: 28.08.2017

Mezoterapia igłowa to doskonały sposób, by zniwelować problem wypadających włosów.

Martwisz się, że wypadają ci włosy? Dzięki mezoterapii igłowej zachowasz gęste i zdrowe włosy. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, polegający na nakłuwaniu skóry głowy oraz aplikowaniu koktajli, które odżywiają włosy, poprawiając ich jakość.

Wypadające włosy to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Mezoterapia igłowa to jedna z najskuteczniejszych metod, dzięki którym można zniwelować ten problem.

Zakłada się, że na głowie przeciętnego człowieka znajduje się około 100 tysięcy włosów, a każdy z nich ma inny cykl wzrostu, co sprawia, że gęstość włosów na głowie zawsze jest taka sama.

W ciągu dnia każdy człowiek traci mniej więcej 40-70 włosów,jest to zjawisko jak najbardziej naturalne i nie powinno wzbudzać żadnego niepokoju, gdyż w miejscu utraconego włosa niemal natychmiast rośnie kolejny.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadające włosy stają się problemem w sytuacji,gdy tracimy ich bardzo wiele lub – co gorsze – w sytuacji, gdy pojawia się łysienie. Można wówczas podejrzewać, że mieszki włosowe ulegają degeneracji, a to oznacza, że możliwie szybko należy podjąć odpowiednią terapię, zakładając, że mieszki nie zanikły całkowicie.

Wypadanie włosów może mieć różną przyczynę, często jest to efekt dolegliwości zdrowotnych.

Zasadniczo wyróżnia się dwa typy łysienia: pierwotne, które dzieli się na łysienie męskie oraz plackowate oraz wtórne, stanowiące efekt niedoborów pokarmowych, zatruć, łysienia łojotokowego itp.

Każdy przypadek jest inny, dlatego też najlepiej skonsultować problem z lekarzem dermatologiem. Warto wiedzieć, że istnieją sposoby, dzięki którym można zapobiec wypadaniu włosów, a nawet długotrwałemu łysieniu.

Mezoterapia igłowa jako sposób na zahamowanie procesu wypadania włosów

Mezoterapia to zabieg leczniczy, którego celem jest poprawa kondycji skóry oraz jej regeneracja. Zabieg ten spowalnia proces starzenia się skóry, zapobiega cellulitowi, rozstępom, bliznom potrądzikowym oraz wypadaniu włosów.

Zabieg, bez względu na przyczynę, prowadzony jest w taki sam sposób, różnica dotyczy wyłącznie używanych do jego przeprowadzenia substancji czynnych, które są wprowadzane w głębokie warstwy skóry za pośrednictwem impulsów elektrycznych lub poprzez bezpośrednie wstrzykiwanie aktywnych preparatów.

Zabieg mezoterapii sprawia, że skóra staje się zdrowa i elastyczna, w przypadku włosów zabieg ten jest stosowany natomiast w profilaktyce łysienia – mezoterapia zapewnia prawidłowe mikrokrążenie, a także stymuluje wzrost włosów. Zabieg sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób zmagających się z łysieniem plackowatym lub androgenowym, a także w sytuacji, gdy wypadanie włosów jest efektem słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży lub czynników mechanicznych.

Ważne jest to, aby mezoterapię rozpocząć odpowiednio wcześnie – efekty w dużej mierze zależą od ilości cebulek włosowych, które znajdują się w skórze. Im później rozpoczniemy kurację, tym słabszy efekt uzyskamy.

Dobroczynny wpływ mezoterapii

W przypadku ostrzykiwań skóry głowy najczęściej wykorzystywane są specjalne mieszanki, składające się z 50-56 składników, głównie witamin, minerałów, kwasów nukleinowych oraz koenzymów.

Kto może korzystać z mezoterapii igłowej?

Dobór terapii powinien być uzgadniany z lekarzem, po uprzednim zdiagnozowaniu pacjenta. Kuracja składa się z kilku zabiegów, poprawa struktury włosa jest zauważalna w stosunkowo krótkim czasie, należy pamiętać, że aby to nastąpiło, konieczne jest występowanie zdrowych mieszków włosowych.

Zobacz więcej na: gabinet-medea.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *