Wszystko o przychodach właścicieli firm

Dodano: 17.01.2014

Większość podwładnych większych przedsiębiorstw i korporacji myśli o założeniu swojej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego rozwoju zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zwykle najbardziej ceniona jest samodzielność decyzyjna i materialna. Jakie zyski osiąga przeciętny przedsiębiorca?

Na wstępie warto wyjaśnić, że wynagrodzenie właścicieli firm jest bardzo różne i zależy od zmiennych czynników. Jeśli przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku przynajmniej 6 miesięcy i posiada ustabilizowaną sytuację materialną można oszacować średnią miesięczną pensję.

Według badań z 2011 roku właściciel firmy mógł liczyć na zarobki na poziomie 5 tys. zł. To wyjątkowo dużo w porównaniu do pensji pracownika etatowego. Trzeba również rozpatrzyć fakt, że własny interes to dużo większa odpowiedzialność, dłuższy czas pracy (zwykle 12 godzin) i o wiele więcej zobowiązań.

Reasumując, otwarcie swojego interesu to okazja na zarabianie pieniędzy. Zanim zyski będą regularne trzeba dużo cierpliwości na rozkręcenie działalności.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *