Większość podwładnych większych przedsiębiorstw i korporacji myśli o założeniu swojej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego rozwoju zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zwykle najbardziej ceniona jest samodzielność decyzyjna i materialna. Jakie zyski osiąga przeciętny przedsiębiorca?
Na wstępie warto wyjaśnić, że wynagrodzenie właścicieli firm jest bardzo różne i zależy od zmiennych czynników. Jeśli przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku przynajmniej 6 miesięcy i posiada ustabilizowaną sytuację materialną można oszacować średnią miesięczną pensję.
Według badań z 2011 roku właściciel firmy mógł liczyć na zarobki na poziomie 5 tys. zł. To wyjątkowo dużo w porównaniu do pensji pracownika etatowego. Trzeba również rozpatrzyć fakt, że własny interes to dużo większa odpowiedzialność, dłuższy czas pracy (zwykle 12 godzin) i o wiele więcej zobowiązań.
Reasumując, otwarcie swojego interesu to okazja na zarabianie pieniędzy. Zanim zyski będą regularne trzeba dużo cierpliwości na rozkręcenie działalności.
red. Justyna Błahut
skarbowy.biz