W jaki sposób można zaciągnąć pożyczkę online?

Dodano: 23.07.2015

W dobie internetu, kiedy całe życie przenosimy do sieci, pożyczkodawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając zaciągnięcie pożyczki bez wychodzenia z domu. Po kilku ruchach myszką i kilku kliknięciach, wszystkie formalności masz już załatwione. Wspólnie z FerratumBank przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, jak zaciągnąć pożyczkę przez internet.

Dobry research to podstawa

Kiedy zdecydujesz się na wzięcie pożyczki online to zapoznaj się z ofertami firm pożyczkowych dostępnych na rynku. Porównaj je, przelicz koszty i wybierz firmę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Gdy podejmiesz decyzję, zapoznaj się z warunkami, jakie stawiane są przyszłym kredytobiorcom. Znajdziesz je najczęściej w zakładce „Pytania i Odpowiedzi” oraz „Warunki i regulamin pożyczki”.

Do dzieła!

Jeśli już wiesz, jakie wymagania stawia Ci pożyczkobiorca, wiesz, że je spełniasz i zapoznałeś się z całkowitymi kosztami pożyczki, możesz rozpocząć wypełnianie wniosku kredytowego. Po kliknięciu w odpowiedni przycisk włącza się strona internetowa, która wymaga wprowadzenia danych do formularza. Zajmuje to zaledwie kilka minut. Najczęściej jesteś proszony o podanie takich danych jak: imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, numer konta, data i miejsce urodzenia, adres zameldowania, numer PESEL, telefon kontaktowy i adres e-mail.

Wymagane dokumenty

Mikropożyczki dostępne są niemal od ręki, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i w ciągu kilkunastu minut możesz cieszyć się pieniędzmi. To właśnie w dowodzie osobistym zawarte są wszelkie niezbędne dane, które są potrzebne ubezpieczycielowi aby mógł udzielić ci pożyczki. Dodatkowo może być potrzebny twój NIP. Musisz się też liczyć z koniecznością przesłania skanu dowodu osobistego oraz aktualnego zaświadczenia o zarobkach. Nie powinno być ono starsze niż trzy miesiące i musi zawierać pieczątkę oraz podpis pracodawcy.

Inne zaświadczenia

Ubezpieczyciel może poprosić o przedstawienie wyciągów bankowych z kilku ostatnich miesięcy, aby potwierdzić stałe wpływy na twój rachunek bankowy. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz zostać poproszony o przedstawienie  skanu książki przychodów i rozchodów, wystawionych faktur lub PIT-u za ostatni rok podatkowy.

Weryfikacja

Często bank wymaga od klienta przejścia procedury weryfikacyjnej polegającej na przelewie symbolicznej kwoty na konto pożyczkodawcy. Jest to zazwyczaj 1 grosz lub 1 złotówka. Po wpłynięciu wpłaty lub potwierdzeniu wykonania przelewu otrzymujesz odpowiedź o możliwości ubiegania się o pożyczkę lub jej braku. Najczęściej kontaktuje się z Tobą przedstawiciel firmy pożyczkowej, który musi potwierdzić twoje dane, wyjaśni wszelkie wątpliwości i będzie mógł zatwierdzić dokonywaną transakcję.

Pozytywna decyzja

Najczęściej jej uzyskanie trwa około 15 minut. Przelew pożyczanych pieniędzy na twoje konto może nastąpić jeszcze tego samego dnia. Jeśli składasz wniosek w weekend, będziesz musiał poczekać, jednak jest to tylko kilka dni roboczych.

Zaciągnięcie pożyczki online nie wymaga dużego nakładu czasu ani energii. Jest dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych, którym brakuje czasu na wizytę w banku. Wszystko jest jak najbardziej bezpieczne i łatwe w obsłudze. Wystarczy dokładnie czytać umowę i spłacać pożyczkę w wyznaczonych terminach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *