Ulgi na dzieci wzrosną

Dodano: 01.10.2014

Projekt ustawy zakładający podwyższenie ulgi na dzieci został przyjęty przez rząd pod przewodnictwem Ewy Kopacz. Według nowych przepisów kwota ulgi na trzecie dziecko wzrośnie o niemal 332 zł, a na czwarte i każde kolejne o prawie 476 zł.

Ulga rodzin z jednym lub dwojgiem dzieci nie zmieni się. W tym przypadku odpis na dzieci w dalszym ciągu będzie wynosił 1112,04 zł. Nowe wytyczne ustalone w projekcie dotyczą rodzin wychowujących trójkę lub więcej dzieci. Dotychczas na trzecie dziecko przysługiwała ulga w wysokości 1668, 12 zł. Po wejściu w życie przepisów ustawy zwolnienie od podatku dla rodzin z trójką dzieci wyniesie 2 000,04 zł, zaś odpis na czwarte i każde kolejne – 2 700 zł.

Nowe stawki będą mogły zostać zastosowane już przy rozliczeniu podatkowym za 2014 rok, a to oznacza, że zmianę wartości stawek rodziny posiadające kilkoro dzieci odczują już na początku kolejnego roku.

Oprócz zmian w wysokości odpisu na dzieci, pojawią się też nowe zasady skorzystania z ulg. Obejmuje to regułę, że jeżeli odpis będzie wyższy niż odprowadzona przez rodzinę danina, to urząd skarbowy zwróci nadwyżkę środków, identycznie jak się to dzieje w przypadku nadpłaty.

Joanna Walerowicz

plobank.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *