Trener personalny – charakterystyka

Dodano: 15.05.2017

Trener personalny jest osobą, przed którą piętrzy się wiele zadań. Na pierwszy plan wysuwa się to, że musi on pracować indywidualnie z klientem, trening i dieta muszą być bowiem dopasowane nie tylko do potrzeb, ale również do ograniczeń osoby, która szuka tego rodzaju pomocy. Trener nie tylko prowadzi i pomaga, ale również jest odpowiedzialny za kontrolę i edukację, tylko wtedy można bowiem liczyć na uzyskanie takiego poziomu sprawności, jaki jest oczekiwany przez klienta.

 

Kondycja i sprawność podopiecznego są zawsze na pierwszym miejscu, ich uzyskanie powinno być jednak jak najbardziej efektywne. Co ważne, bardzo często trener personalny wcale nie pracuje sam. Musi korzystać ze wsparcia ze strony lekarza, niejednokrotnie okazuje się bowiem, że jego podopieczny musi przestrzegać konkretnych zaleceń dla których charakterystyczne jest właśnie to, że mają medyczny charakter. Zmienia się zresztą nie tylko styl pracy, ale i sposób postrzegania zawodu trenera personalnego. Ten już od jakiegoś czasu nie jest już kojarzony wyłącznie z osobami z pierwszych stron gazet, choć właśnie ta grupa jako pierwsza odkryła zalety indywidualnego treningu. Dziś również osoby, które nie znajdują się na świeczniku, decydują się na taki krok, zwłaszcza, że współpraca z trenerem indywidualnym pozwala na szybkie realizowanie planów nawet, jeśli wydają się one dość skomplikowane i wymagające.

 

Sporą grupę zainteresowanych stanowią też osoby, które w szybkim tempie robią imponujące kariery. Choć może się wydawać, że wszystko przychodzi im bez wysiłku, w rzeczywistości ich poważnym problemem jest chroniczny brak czasu dla siebie. Jeśli doda się do tego oczekiwania wizerunkowe jasnym stanie się, że pomoc ze strony osoby zajmującej się treningiem, jest nieunikniona. Trening pod okiem profesjonalisty jest też kuszący dla kobiet, które właśnie urodziły dzieci i do tej pory nie mały zbyt wiele czasu dla siebie, a teraz chcą to zmienić uważając, że macierzyństwo nie jest tożsame z ignorowaniem znaczenia, jakie ma atrakcyjny wygląd. Ostatnia grupa to osoby, które do trenera personalnego przysłał sam lekarz, często bowiem walka z chorobą jest bez porównania łatwiejsza, jeśli pacjent jest zmobilizowany do gubienia zbędnych kilogramów.

 

Oczywiście, należy liczyć się z tym, że kolejni klienci będą mieli nieco inne oczekiwania w stosunku do trenera personalnego. Ten może zajmować się podnoszeniem konkretnych sprawności, odchudzaniem, pracą z seniorami, a nawet walką z nadwagą u dzieci, mamy bowiem do czynienia z poważnym problemem, który, na szczęście, jest coraz rzadziej ignorowany przez rodziców. Oczywiście, początkujący trener zwykle nie ma wiele do powiedzenia i pracuje na ogół tak, jak oczekuje tego od niego klient. Gdy jednak mija czas, trenerzy mobilizują się i zaczynają interesować się bardzo konkretnymi specjalnościami. To właśnie wiedza i praktyka przesądzają o ich marce, a efekty są szybko widoczne, co dodatkowo mobilizuje. To również branża, w której zadowolenie ze strony klientów ma szczególnie duże znaczenie i nie ma przesady w stwierdzeniu, że jest najlepszą z możliwych reklam trenera.

 

Więcej informacji znajdziesz na: monikafitness.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *