Sprawdzony sposób na wyjście z długów – czyli o konsolidacji kredytów

Dodano: 27.09.2015

2015nŻycie na kredyt, to nie tylko banalne stwierdzenie, ale w większości przypadków nasza codzienność. Z miesiąca na miesiąc Polacy coraz bardziej się zadłużają. Z jednej strony dostęp do nowoczesnych produktów i usług jest niezwykle praktyczny, a z drugiej łatwość otrzymywania kredytów i pożyczek może wpędzić nas w spiralę długów, z której bardzo trudno się wydostać.

Nawet jeżeli potencjalny kredytobiorca uzyskuje odmowę z banku, to niemalże natychmiast pojawiają się propozycje pożyczek pozabankowych i społecznościowych, które nie należą do najtańszych. Jeśli taka osoba ma kilka takich zobowiązań, to w przyszłości mogą się także pojawić problemy z regularną spłatą. Jak temu zapobiec? Czy od razu trzeba ogłosić upadłość konsumencką i schować głowę w piasek?

To rozwiązanie jest ostatecznością. Istnieje dużo lepszy i sprawdzony sposób. Są nim kredyty konsolidacyjne. Pojawiły się one na naszym rynku stosunkowo niedawno, ale zdążyły już pomóc wielu osobom. Na czym zatem polega konsolidacja długów? Mówiąc najprościej jest to zmiana kilku niekorzystnych kredytów w jedno duże zobowiązanie. Jeżeli mamy kredyty gotówkowe, debety na koncie, kredyty samochodowe i mieszkaniowe, to całość zobowiązania możemy zamienić na najlepszy kredyt konsolidacyjny. Korzyści z tego wynikających jest naprawdę bardzo dużo.

Przede wszystkim kredytobiorca płaci tylko jedną ratę miesięcznie. W wielu przypadkach bank udzielający konsolidacji pozwala na wybór najkorzystniejszego terminu spłaty. Poza tym konsolidacja zmniejsza wysokość miesięcznej raty i umożliwia wydłużenie terminu spłaty na maksymalną liczbę rat. Należy także dodać, że kredyty konsolidacyjne mają korzystne oprocentowanie, a banki pobierają małe prowizje. Jeżeli konsolidacja dotyczy mniejszych kredytów gotówkowych i wspomnianych już debetów na koncie, to zazwyczaj bank nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Jeśli jednak suma zadłużenia jest duża, to kredyt konsolidacyjny występuje najczęściej w postaci kredytu hipotecznego.

Korzyści wynikających z konsolidacji jest mnóstwo. Kolejną motywacją do podjęcia takiej decyzji jest możliwość uzyskania dodatkowej gotówki wprost do ręki. Banki często udostępniają taką opcję, a kredytobiorca tak uzyskane pieniądze może dowolnie przeznaczyć. Nawet jeżeli jesteśmy na życiowym zakręcie, to warto jest zawalczyć o lepszą przyszłość, a konsolidacja jest ku temu świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *