Solidna izolacja domu – jak oszczędzić?

Dodano: 01.06.2017

Kwestią niezwykle istotną jest komfort termiczny mieszkańców domu. Taka potrzeba staje się szczególnie wyraźna zimą, gdy dobre ogrzewanie zapewnia ciepło wewnątrz budynku. Jednak nie tylko piec czy kaloryfery za nie odpowiadają – to także izolacja domu, która zarazem może przyczynić się do oszczędności. Przy dobrze izolowanym budynku nawet mróz nie powoduje konieczności intensywnego ogrzewania, ponieważ straty ciepła nie są duże. W ten sposób można spalać o wiele mniej paliw, co przekłada się na oszczędności finansowe, ale także na ochronę środowiska. Dobra termoizolacja chroni także budynek przed działaniem promieniowania słonecznego, uszkodzeniami mechanicznymi i anomaliami pogodowymi powodującymi szkody.

[Jak podejść do tematu termoizolacji?]

Nowoczesna termoizolacja powinna być przygotowywana z udziałem specjalistów w tym temacie. Dobrej jakości materiały i odpowiednie wykonanie przekładają się na jej efektywność i trwałość. Tak izolowany budynek świetnie funkcjonuje przez długie lata, zapewniając oszczędności. Izolacja to nie tylko jeden czy dwa zabiegi – to kompleksowe działanie na rzecz uzyskania budynku, który sam oszczędza energię i ciepło.

[Natrysk izolacji PUR]

aby zminimalizować ilość energii koniecznej do utrzymania stałej temperatury, stosuje się dziś bardzo efektywny natrysk izolacji PUR. Piana aplikowana przez natrysk ściśle przylega i pasuje do powierzchni, tworząc silną adhezję. Warstwa jest równa, nie wymaga spoin oraz nie posiada słabych punktów w postaci szczelin i łączeń. Dlatego też izolacja natryskowa PUR jest stosowana bezpośrednio na miejscu. Pozwala zaoszczędzić dużo energii – jedynym kosztem jest jej początkowe wyprodukowanie, późniejsze utrzymanie pożądanej temperatury we wnętrzu nie generuje już żadnych kosztów. Dzięki tej technice można skutecznie wyeliminować kłopotliwe zjawisko mostków termicznych.

[Jakie zalety posiada izolacja natryskowa PUR?]

  1. Współczynnik przenikania ciepła jest na tyle niski, że warstwa piany musi mieć tylko połowę grubości styropianu, który byłby konieczny dla uzyskania tego samego efektu – pozwala to zaoszczędzić miejsce.
  2. Piana natryskowa jest dodatkową izolacją wodną i ogranicza skraplanie się pary wodnej na ścianach.
  3. Dzięki warstwie pianu PUR można ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz.
  4. Nie powstają mostki cieplne, ponieważ warstwa izolacyjna jest jednolita. Dzięki wyeliminowaniu mostków nie dochodzi do zawilgoceń ani utraty ciepła.
  5. Piana jest odporna na rozpuszczalniki.
  6. Zachowuje swoje właściwości mimo upływu czasu.

Zobacz więcej na: izolacjewschod.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *