Składniki aktywne w pastach do zębów

Dodano: 12.04.2017

Mycie zębów to od lat obowiązkowy element, gdy chodzi o codzienną higienę oraz wymóg społeczny. Chyba nikt nie wyobraża sobie wychodzenia z domu bez umytych zębów. Pasta jest jednym z podstawowych składników kosmetycznych, które używamy. Co się znajduje w jej składzie praktycznie każdej pasty do zębów.

 

Zadanie pasty najważniejsze to oczywiście efektywne czyszczenie i usuwanie zabrudzeń ze szkliwa. Aby pozbyć się przebarwień konieczna będzie substancja ścierna, która ma maleńką ziarnistość. Jeśli chodzi o właściwości takich środków pozwalają one na skuteczne usuwanie zabrudzeń i ochronę szkliwa.

Środki pieniące – detergenty czynne powierzchniowo

Pasta będzie się pienić, ponieważ w składzie znajdują się substancje czyszczące, które nazywa się detergentami. Nie jest to jednak takie rozumienie tego słowa jakby się nam mogło wydawać. To elementy, które pozwalają na rozluźnienie cząstek brudu i potem łatwiejsze ich usuwanie.

Fluor – co powienieś wiedzieć?

To prawdopodobnie najważniejszy, najbardziej wartościowy składnik jak chodzi o pastę do zębów. Fluor będzie pełnił istotną funkcję, ponieważ odpowiada za wzmocnienie szkliwa, czyni zęby odpornymi na próchnicę. Związku fluoru odbudowują nasze zęby. Jeśli na powierzchni szkliwa pojawiają się niewielkie ubytki to te związki je uzupełnią. Jest to remineralizacja szkliwa.

Żele

To składniki, które odpowiadają za konsystencję pasty i pozwalają na połączenie wszystkich jej składników. Jeśli pasta nie będzie miała tych składników będzie całkowicie sucha.

Dodatki w pastach

Pasta do zębów bez swoich składników zapachowych będzie tak naprawdę okropna w smaku. We wszystkich pastach te składniki aromatyzujące się pojawiają. dodatki te jednak często powodują alergię. Są jednak bardzo ważne i ich smak sprawia, że chętniej szczotkujemy zęby.

Ktorą pastę wybrać?

W sprzedaży znajduje się wiele past i spośród nich trzeba dla siebie coś wybrać. Każda pasta może mieć inne zestawienie składników i będzie dawała możliwość uzyskiwania innych efektów przy jej stosowaniu.

Inni odwiedzili również: klasan3.pl

Wybielanie

Pasty, które mają odpowiadać za wybielanie zębów, najczęściej nie ma w składzie dodatkowych składników poza środkami abrazyjnymi, które odpowiadają za czyszczenie uzębienia. Niektóre są silne i nie można ich codziennie stosować.

Pasty dające ochronę przed płytką nazębną i kamieniem

To pasty, które mają chronić nas przed tworzeniem się płytki i kamienia nazębnego. Stosowane są takie składniki jak chlorek cynku, cytrynian cynku i pifosforan potasu. Dodatkowo pasty mogą mieć w składzie również triklosan, który będzie eliminował bakterie na powierzchni.

Nadwrażliwość zębów

Jeśli chodzi o nadwrażliwość zębów to często spotykany problem, który wynikać może z odsłoniętych kanalików zębinowych, słabego szkliwa, albo też odsłoniętych okolic przyszyjkowych. Wtedy dobrze sprawdzają się pasty, które mają składnik ograniczający przekazywanie impulsów bólowych. Takie pasty stosowane przez dłuższy okres czasu mogą dać rzeczywiście świetne efekty i rzeczywiście będzie można ograniczyć ilość tych impulsów bólowych jakie będą się pojawiały.

Płyn do płukania

W sprzedaży znajdują się także płyny do płukania jamy ustnej. Jak się okazuje ich założeniem ma być eliminowanie bakterii z jamy ustnej, silne działanie antyseptyczne. dodatkowo płyny mają funkcje podobne do pasty do zębów i chronią przed pojawieniem się płytki nazębnej i kamienia. Regularne ich stosowanie będzie także odświeżać jamę ustną, co na pewno potraktować można pozytywnie.

Więcej ciekawych faktów znajdziesz na: gamlux.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *