Różnice w wyposażeniu salonów fryzjerskich dla kobiet i mężczyzn

Dodano: 01.06.2017

Jeszcze całkiem do niedawna widok wyspecjalizowanego salonu fryzjerskiego nie był może rzadkością, ale na pewno była to nisza. Sporo salonów było tylko dla pań, ale praktycznie cała reszta była uniwersalna. Związane było to z faktem, że to panie są podstawowymi klientami zakładów fryzjerskich, to one mają duże wymagania, a panowie wchodzą i domagają się po prostu ścięcia maszynką na odpowiednią wysokość. Takie czasy już jednak bezpowrotnie minęły i ten właśnie fakt stał się powodem zmiany na rynku. Panowie obecnie też są zainteresowani porządną, specjalistyczną usługą i powstanie fryzjerów tylko dla nich było naturalną koleją rzeczy.

Co będzie potrzebne w salonie dla pań?

Niezależnie od potrzeb panów, panie nadal mają swoje bardzo wygórowane potrzeby. W ich przypadku mycie, strzyżenie, farbowanie i układanie włosów to często dopiero wstęp do ich jakiejś kuracji odżywiającej i stworzenia naprawdę niecodziennej fryzury. Fryzjerstwo wciąż pozostaje światem kobiet i to one będą spędzały znacznie więcej czasu w fotelu fryzjerskim od panów. Świadczenie usług dla nich nie jest proste, ponieważ zazwyczaj potrzeba do tego naprawdę sporego arsenału.

Podstawa wyposażenia salonu dla pań musi obejmować komplet nożyczek i grzebieni do podstawowego ciecia. Potrzebne są też szczotki do rozczesywania i formowania włosów, suszarki po myciu, prostownice oraz lokówki do ich układania, jak również typowe wsuwki i inne takie drobiazgi. Nie można oczywiście zapomnieć o przyborach do farbowania włosów, bo one zawsze są niezbędne, a także o elemencie centralnym ostatnich kilku lat, czyli o odpowiednich kosmetykach. Klientki oczekują, że salony fryzjerskie będą w stanie zaoferować im kuracje lecznicze dla ich zniszczonych różnymi zabiegami włosów. W ten sposób konieczne staje się doliczenie do listy niezbędnego wyposażenia także rzeczy związanych z właśnie z pielęgnacją, czyli rożnego rodzaju odżywek i balsamów. To jednak kończy już listę najważniejszych rzeczy niezbędnych w każdym salonie fryzjerskim dla kobiet.

Co będzie potrzebne w salonie dla panów?

Panowie są właśnie tą grupą osób, która spowodowała zamieszanie na rynku fryzjerskim. Z dodatkowych klientów salonów ogólnych stali się najważniejszymi klientami swoich własnych salonów. Wpływ na to miała przede wszystkim zmiana świadomości i postaw polegająca na tym, że panowie zaczęli częściej trafiać do fryzjera i zaczęli zapuszczać długie włosy. Także panowie, którzy mimo wszystko nie gustują w długich włosach, zaczęli się interesować ogólnie rozumianą modą i zaczęli świadomie wybierać swój wizerunek. Okazuje się, za mężczyzna w salonie fryzjerskim nie jest już zagubioną owieczką zdaną na łaskę i niełaskę fryzjerki. Posiada wiedzę, posiada opinie i wie, czego chce. Nie da się już odbębnić strzyżenia za pomocą kilku ruchów maszynką do włosów.

Mimo to, maszynki do włosów jak najbardziej jeszcze zostają na wyposażeniu salonów dla panów. Jest to element równie niezbędny, co brzytwy, grzebienie i same nożyczki. Męski salon fryzjerki nie jest w stanie obejść się bez brzytwy oraz bez narzędzi do farbowania włosów. Jedną z najważniejszych zmian jest właśnie to, że panowie zaczęli częściej farbować swoje włosy i odchodzić od naturalnych fryzur.

Warto podkreślać, że fryzjer męski często jest elementem szerszej usług. Panowie, podobnie jak panie, zainteresowali się usługami odnowy biologicznej i obecnie coraz częściej są one świadczone razem z usługami fryzjerskimi. Jest to po prostu lepszy biznes, a panom takie podejście jak najbardziej odpowiada.

Zobacz również: djokovic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *