Preparaty, które poprawią bezpieczeństwo i estetykę samochodu

Dodano: 07.05.2017

 

Rynek daje nam dostęp do różnorakich preparatów, które pozwalają nam dbać o wygląd naszego samochodu. Pielęgnacja auta nie będzie wymagać wielu wysiłków a daje nam rzeczywiście wyjątkowe efekty. Poprawia również bezpieczeństwo, wpływa znacząco na komfort jazdy.

Części lakierowane nadwozia

Jeśli samodzielnie myjemy nadwozie samochodu najlepiej będzie do tego zastosować specjalny szampon do mycia karoserii. Gdy nie chcemy woskować lakierowanych powierzchni auta najlepiej będzie tak naprawdę postawić na szampon do mycia nadwozia, w którym pojawi się dodatek wosku, który będzie nabłyszczał, ale również będzie konserwował nasze nawozie. Jeśli chodzi o te popularne obecnie szampony, w których pojawia się nieco wosku konserwującego. Nieco droższe, ale również skuteczne są takie szampony w składzie których pojawia się teflon mikrokrystaliczny. Preparaty takie będą gwarantować nam utrzymanie nadwozia naprawdę w dobrym stanie. Niezbędne do czyszczenia są oczywiście miękkie szczotki i mikrofibra.

Czym czyścić felgi?

Podobnie jak buty dodają nam stylu tak samo właśnie felgi i całe koła w samochodzie są elementem, który wpływać będzie na wygląd całego samochodu. Nawet popularne auto na kołach, które dobrze się prezentują będzie wyglądać naprawdę ciekawie. Koła to taki element, który jak wiadomo będzie mocno narażony na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Poza błotem, kurzem czy nalotami i plamami pojawia się pył z klocków hamulcowych, który przykleja się do felg. Najłatwiej i w prosty sposób będzie usunąć takie zabrudzenia przez specjalne pianki w sprayu. Są one łatwe w użyciu i dzięki nim wiele uda się skutecznie oczyścić.

Jak przywrócić blask oponom?

W sprzedaży znajdziemy rzeczywiście wiele różnorakich środków służących do konserwacji ogumienia, które pozwolą na skuteczne oczyszczenie i blask kół. Najtaniej będzie postawić na nabłyszczacz w sprayu. Po spryskaniu gumowej powierzchni będziemy mieli efekt mokrej opony. Efekt nie utrzymuje się może zbyt długo, ale produkt jest raczej tani a służy do stosowania nawet kilkanaście razy.

Czyszczenie plastików

W aucie pojawiają się również elementy plastikowe takie jak zderzaki, listwy ochronne, błotniki w złym stanie. Pojawiają się na tych elementach różnorakie rysy i uszkodzenia. Wnika w porowatą strukturę wiele brudu. Pojawiają się preparaty do samodzielnego stosowania, które będą w stanie wyrównać te elementy i usuną uszkodzenia. Plastikowe części wykonane są z różnych tworzyw, dlatego będzie trzeba pamiętać, że konieczne będzie zastosowanie takich rozwiązań, w których odpowiednim tworzywem wypełni siębraki.

Jak zadbać o elementy chromowane i lampy?

Elementy chromowane w samochodzie również po jakimś czasie będą tracić swój piękny blask i wyglądają już niezbyt efektownie. Dlatego ich odpowiednia pielęgnacja jest tak bardzo ważna. Zmatowiona powierzchnia elementów chromowanych może zostać naprawiona, gdy zastosujemy specjalne delikatne środki do polerowania chromu. Nanosi się je miękką szmatką i poleruje. Pamiętajmy także o lampach, które jak wiadomo są bardzo ważnym elementem w naszym samochodzie. Jeśli będą one brudne i porysowane nie można oczekiwać, że nasze auto zaprezentuje się estetycznie. Jeśli chodzi o lampy można je polerować, ale czasami wystarczy mycie płynem do szyb bądź też specjalnym mleczkiem, które da również efekt polerowania. Można również zdecydować się przy porządniejszym czyszczeniu na wyjęcie kloszy i ich czyszczenie dokładniejsze od wewnątrz. Wtedy uzyskamy jeszcze lepsze efekty tych prac, które będziemy wykonywać.

Zobacz więcej na autokosmetyki.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *