Pożyczki prywatne sposobem na wyjście z kryzysu?

Dodano: 20.10.2015

Pożyczanie pieniędzy jest tak stare jak ten środek płatniczy. Od wieków specjalizowały się w tym konkretne osoby, instytucje i firmy. Obecnie rynek pożyczek jest bardzo rozbudowany. Wzięcie kredytu w banku wiąże się z wieloma formalnościami i przede wszystkim – sprawdzaniem zdolności kredytowej oraz historii zadłużenia. Co zrobić by ominąć te procedury? Są pewne wyjścia.

Poza bankami, istnieje mnóstwo firm, które oferują pożyczki na dowód czy też pożyczki prywatne. To wyjście zakłada minimum formalności i szybkość działania. Kredytobiorca nie jest sprawdzany w KRD czy BIK, a jego historia kredytowa jest zupełnie pomijana. To także dotyczy informacji o spłatach o komornika. Biorąc pożyczkę prywatną otrzymujecie szybką gotówkę na bieżące potrzeby.

Pożyczka prywatna jest bardziej lub mnie dobrym pomysłem na rozwiązanie bieżących potrzeb finansowych. Jej zaletą jest na pewno szybkość, wadą natomiast – często krótki termin spłaty zobowiązania, choć pojawiają się na rynku firmy oferujące możliwość pożyczenia pieniędzy na okres do 10 lat. Niemniej jednak, w porównaniu z kredytami bankowymi, które można rozłożyć na znacznie dłuższy okres, prywatne pożyczki zakładają szybką spłatę.

Bez względu na to, czy zamierzacie wziąć kredyt w banku, w firmie pożyczkowej czy u osoby prywatnej, ważne jest zapoznanie się ze wszelkimi zapisami umowy kredytowej. Najwięcej problemów i sporów wynika z nieznajomości zapisów umowy oraz swoich praw. Najważniejsza jest więc rozwaga. Prywatne pożyczki, z racji swej prostoty w uzyskaniu, powinny być też brane bardzo ostrożnie. Przed wzięciem na barki następnego zobowiązania należy pamiętać by spłacić poprzednie i nie wpaść w ten sposób w spiralę kredytów.

W dobie dominującej pozycji internetu, takie pożyczki można również wziąć nie wychodząc z domu. Pojawiły się nawet specjalne serwisy ogłoszeniowe, na których można odnaleźć najbardziej korzystne oferty pożyczek.

Bez względu na to jednak, w jaki sposób bierzecie pożyczkę, pamiętajcie o rozwadze i dokładnym sprawdzeniu warunków. Można w ten sposób zabezpieczyć się przed poważnymi tarapatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *