Polski sektor stoczniowy osiągnął światowy poziom technologii

Dodano: 20.05.2017

Polski sektor stoczniowy w minionych latach dokonał wyjątkowego skoku technologicznego i obecnie produkuje na najwyższym poziomie w skali Europy czy świata jak uważają specjaliści. Rośnie również wartość sprzedaży na tym rynku. Widać między innymi, że w naszym przemyśle styczniowym na rynku otwartym jest tak dobrze jak nigdy jeszcze w historii nie było. Staliśmy się rentowni ze swoimi działaniami i robimy takie rzeczy, które od strony technicznej są rzeczywiście na doskonałym poziomie. W naszych stoczniach buduje się obecnie nowoczesne obiekty pływające, które przeskoczyły już znacząco poziom budowy statków. Podał również, że w latach 90-tych w Polsce były także budowane statki, które kosztowały około 3 dolary za kilogram obecnie mamy takie, które kosztują 20 Euro za kilogram. To cena, która będzie pokazywała jak duży skok technologiczny nastąpił i jak zmienił się ten sektor.

Kilogram statku kosztuje 20 euro

W Stoczni Remontowej Shipbuilding realizuje się zaawansowany technicznie statek, wyjątkową jakość. Jest to kablowiec a więc jednostka, która będzie zajmowała się układaniem, podnoszeniem i konserwacją kabli podmorskich. Jednostka w całości powstaje na terenie Gdańska. Kilogram będzie kosztował około 20 Euro co pokazuje do jakiego poziomu zdołały dojść nasze stocznie.

Przed laty w Polsce budowano sporo statków, ale zdecydowanie brakowało tam myśli technicznej. Sprzedawano raczej tony stali w niskiej cenie. Obecnie sytuacja już mocno się zmieniła, ponieważ również koszty pracy są w naszym kraju zdecydowanie wyższe. To widać, że ten rynek cały czas się zmienia i daje nam rzeczywiście coraz więcej ciekawych propozycji.

Prywatyzacja zmieniał rynek

Wydaje się, że tajemnicą sukcesu jaki ma ten rynek to przede wszystkim prywatyzacja jaka została dokonana. Uważa się powszechnie, że lepiej radzą sobie na rynku firmy, w tym także stocznie, które zostały zrestrukturyzowane i które mogły być sprywatyzowane. Jeśli firma działa na rynku jako zakład prywatny to musi działać tak, by radzić sobie na rynku. Dlatego podejmuje się wiele działań, firma taka staje się aktywna i dzięki temu rzeczywiście łatwiej jej będzie walczyć o klientów. Natomiast, jeśli chodzi taką ważną kwestią będzie również lepsze zarządzanie taką firmą.

O sukcesach polskich stoczni

Coraz częściej widać również, że nasi producenci są w stanie skutecznie konkurować na rynku z firmami z innych krajów, a to również pokazuje jak dobrze ta właśnie branża w naszym kraju się rozwinęła i jak wielkie możliwości nam gwarantuje. W Polsce produkuje się między innymi nowoczesne meble, które trafiają na najbardziej nowoczesne jednostki świata jak szczególne pięciogwiazdkowe hotele. Wydaje się, że na ten rynek rzeczywiście będzie trudno się dostać, ale okazuje się, że naszym firmom właśnie się to udało i to rzeczywiście ich wielki sukces. Zachęca się także młodych ludzi do tego, by rozpoczynali swoją działalność w taki sposób, by działać w sektorze okrętowym. Praca tak naprawdę jest tam od ręki, ponieważ obecnie ten przemysł świetnie się rozwija. Firma, która potrafiła znaleźć się na rynku może mieć zamówienia na kolejne lata w przód co rzeczywiście będzie wielkim sukcesem. Tak jak obecnie się szacuje mamy około 32 tysięcy osób, które pracują w sektorze stoczniowym. Oprócz tego dodatkowo również 35 tysięcy osób pracuje w sektorze przemysłu jachtowego. Widać więc, że ten rynek rzeczywiście świetnie się rozwija i mamy rzeczywiście bardzo duże możliwości jeśli ktoś chce zacząć działać właśnie w tej branży.

Zobacz więcej na: i9s.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *