Plusy i minusy konta dewizowego

Dodano: 06.11.2013

Od niedawna bardzo znane w Polsce stało się konto dewizowe, które ułatwia życie wszystkim klientom banku. Skierowane jest do osób, które korzystają z obcej waluty, żeby uregulować zadłużenie lub robić zakupy. Czy rzeczywiście warto zakładać konto dewizowe?

Na początku trzeba powiedzieć, że na koncie dewizowym można składać pieniądze tylko w walucie. Oznacza to, że wszelkie transakcje odbędą się na podstawie środków znajdujących się na rachunku. Nie warto wtedy korzystać z karty w polskich sklepach lub bankomatach.

Priorytetowym zadaniem konta dewizowego jest przede wszystkim sprawne i korzystne zarządzanie walutą. Szczególnie polecane jest kredytobiorcom, którzy regulują zadłużenie w innej walucie lub chcą robić zakupy za granicą. To doskonała opcja, gdyż nie zawsze przelicznik jest dobry i po przewalutowaniu można mnóstwo stracić.

Warto pamiętać, że każdy bank dolicza opłaty manipulacyjne w czasie korzystania z konta dewizowego. Płatne są przelewy, karty płatnicze i wypłaty z bankomatu. Dlatego też warto sprawdzić, gdzie najbardziej opłaca się założenie konta dewizowego, ponieważ przeważnie występują ogromne rozbieżności.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *