Pianki poliuretanowe w izolacji domu

Dodano: 03.06.2017

Komfort cieplny to zawsze nasz cel, abyśmy mogli mieszkać i żyć komfortowo w zapewnionych sobie warunkach mieszkaniowych. Chodzi po prostu o to, by w domu panowała przyjemna atmosfera, której odpowiednia temperatura jest jednym z elementów. W polskich warunkach uzyskanie komfortu termicznego bez odpowiedniej izolacji budynku jest zadaniem karkołomnym. Zastosowanie izolacji termicznej jest w stanie zmniejszać straty ciepła w sposób bardziej niż istotny, co przekłada się na zmniejszenie ilości spalanych paliw kopalnych. To z kolei oznacza znacznie niższe koszty ogrzewania przez cały sezon grzewczy, a w czasie bez mrozów powoduje czasami całkowity brak konieczności dogrzewania budynku. Korzysta na tym bardzo mocno środowisko naturalne i cieszy się nasz portfel. Co więcej, dobrze wykonana izolacja przy okazji stanowi filtr UV i zabezpieczenie przed skrajnymi warunkami pogodowymi.

Izolacja termiczna nie może być wykonana byle jak. Jej właściwości muszą być odpowiednio wyliczone, musi zostać użyty odpowiedni materiał, a do tego niezbędne jest zastosowanie właściwych technik tworzenia samej izolacji w praktyce. Potrzebny jest nam do tego odpowiednio wykwalifikowany specjalista. Tym bardziej, jeśli wychodzimy z założenia, że izolacja swoich właściwości nie straci przez długie lata.

W celu uzyskania zdecydowanie lepszej efektywności budynku należy skorzystać z materiału ociepleniowego o niskiej przenikalności cieplnej. Takim materiałem mogą być natryskowe pianki poliuretanowe PUR, które w praktyce pozwalają na uzyskanie naprawdę dobrych efektów. Ogrzanie domu nieocieplonego jest oczywiście możliwe, ale są to poważne koszty finansowe i koszty środowiskowe. Z ociepleniem są one minimalizowane i zyskuje się komfort termiczny dużo łatwiej. Także w lecie, ponieważ dom się tak szybko nie nagrzewa.

Piany poliuretanowe nakłada się w technologii natryskowej, dzięki czemu mogą trafiać bezpośrednio na ocieplaną powierzchnię. Ich właściwości adhezyjne sprawiają, że tam zostają i w dodatku oferują jednolitą ochronę przed zimnem, bez mostków ciepła i jakichkolwiek spoin. Ostatnia z tych kwestii jest bardzo ważna, ponieważ wszelkie szczeliny i spoiny tworzą mostki ciepła, przez które wytraca się ogrom energii i do tego zaprasza się przez nie wilgoć oraz hałas. Chociaż PUR to nie jest technologia oferująca izolację akustyczną czy hydrologiczną, właściwości pianek pozwalają nas chronić po części także przed tymi czynnikami. Trzeba też dodać, że izolacja wykonana z PUR nie traci z czasem swoich właściwości ochronnych.

Zobacz również: pupir.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *