Ograniczanie wypadania włosów przez mezoterapię igłową

Dodano: 03.09.2017

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na radzenie sobie z problemem dotykającym coraz większej części z nas – wypadaniem włosów. W jej przebiegu skóra jest delikatnie nakłuwana i wprowadza się bezpośrednio w skórę właściwą koktajl składający się z substancji odżywczych oraz stymulujących jej regenerację.

Utrata włosów

Włosy tracimy codziennie i jest to normalne. Nie jest to też żaden problem, ponieważ na głowie mamy średnio około 100.000 włosów, a wypada nam ich zazwyczaj około 50. Ludzkie owłosienie jest tak skonstruowane, że cały czas wyrastają nam nowe włosy i dzieje się to w sposób zróżnicowany, dzięki czemu nasze włosy są gęste i nie liniejemy okresowo, jak większość zwierząt posiadających włosy. W niektórych przypadkach zauważamy jednak, że włosów wypada nam znacznie więcej, z czasem są one coraz bardziej rzadkie lub pojawiają się na naszej głowie miejsca, gdzie włosów jest znacznie mniej. W takich sytuacjach mówimy o łysieniu i trzeba ba to reagować.

Łysienie

Łysienie może mieć charakter pierwotny lub wtórny. Łysienie pierwotne jest łysieniem charakterystycznym dla mężczyzn i jest związane z działaniem ich organizmu. Tworzy charakterystyczne placki i zakola. Łysienie wtórne jest powikłaniem chorób. Może to być bezpośrednio efekt choroby skóry głowy, ale może też być wynikiem cukrzycy lub zaburzeń hormonalnych, na przykład w czasie menopauzy. Jeśli zauważymy u siebie początki łysienia, powinniśmy zgłosić się do dermatologa, który przyjrzy się naszej kondycji i zaproponuje nam sposób radzenia sobie z problemem. Jednym z najlepszych z nich jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest szeroko stosowaną w medycynie estetycznej procedurą, której celem ogólnym jest poprawa stanu naszej skóry. Podawany do skóry koktajl składający się z kilkudziesięciu substancji odżywczych i aktywnych, jest w stanie znacznie poprawić wygląd skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w tkance. Wszystkie struktury skóry lepiej działają, zmniejsza się widoczność blizn, ograniczany jest cellulit, znikają rozstępy, a jeśli w skórze są mieszki włosowe, znacznie lepiej produkują włosy. Ten ostatni efekt jest ważny u osób z początkami łysienia, które zazwyczaj oznaczają ograniczenie produkcji włosów. Jeśli jednak problemem jest to, że cebulki włosowe zostały zniszczone, mezoterapia igłowa będzie miała tylko bardzo ograniczone działanie. Mezoterapia igłowa przynosi najlepsze efekty, kiedy jest stosowana zaraz po pierwszych oznakach łysienia. Zaleca się ją szczególnie w przypadku łysienia androgennego oraz plackowatego.

Mezoterapia bezigłowa

Istnieje możliwość wykonania w gabinetach kosmetycznych mezoterapii bez wykorzystania igieł. Sensem zabiegu jest dostarczanie substancji odżywczych i leczniczych do głębszych warstw skóry, do których nie dostają się one przy podaniu składników na skórę lub doustnie. Lepszą penetrację przygotowanego serum uzyskuje się poprzez stymulowanie skóry napięciem elektrycznym o niskim natężeniu, a czasami wykorzystuje się także światło lasera.

Wskazania i przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa może być wykorzystywana niemal u wszystkich osób. Ważne jest tylko, by unikały jej kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby mające bezpośrednie problemy skórne w miejscu planowanego zabiegu. Mezoterapia igłowa będzie miała minimalną skuteczność, jeśli cebulki włosowe zostały zniszczone, więc najczęściej terapia jest stosowana w przypadku osób dotkniętych łysieniem androgenicznym, przechodzących zaburzenia hormonalne (menopauza) lub cierpiących na przerzedzenie włosów związane z wiekiem.

Zobacz stronę: endermologia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *