Najlepsze aplikacje dla podróżników na Androida

Dodano: 09.07.2014

Dzisiejsi turyści nie ufają ślepo biurom podróży. Zamiast tego biorą sprawy w swoje ręce i, planując samodzielnie podróże, oszczędzają konkretne pieniądze. Organizacja transportu, noclegu czy tras zwiedzania może być prawdziwą przyjemnością. Wystarczy włączyć smartfona. Twórcy aplikacji mobilnych prześcigają się w tworzeniu rozwiązań przeznaczonych dla turystów.

 

 

Poniżej przedstawiamy najbardziej przydatne aplikacje dla podróżników, dzięki którym zaoszczędzimy czas, pieniądze oraz przestrzeń w walizkach.

 

Drogą powietrzną

 

Skyscanner – mobilna wersja jednej z najbardziej znanych wyszukiwarek tanich lotów. W aplikacji znajdziemy miliony połączeń setkami linii lotniczych do tysięcy miast na całym świecie.

SeatGuru– na podstawie opinii wielu doświadczonych użytkowników dowiemy się, jakie miejsca w samolocie danych linii lotniczych najlepiej wybrać. Przydatne podczas długich lotów lub dla osób, które boją się latać.

CityHook– aplikacja pozwala wyszukać najdogodniejszy sposób na dotarcie na/z lotniska do miasta.

 

Drogą lądową

 

E-podróżnik– oficjalna aplikacja serwisu internetowego e-podróżnik.pl. Zawarto w niej rozkłady jazdy ponad 600 polskich przewoźników. Stale aktualizowane godziny odjazdów, możliwość zakupu biletów oraz łączenia przejazdów międzymiastowych z miejskimi (przejazdy door-to-door) to funkcje, dzięki którym poruszanie się po Polsce staje się znacznie łatwiejsze.

Yanosik AutoStop– najlepszy przyjaciel oszczędnych podróżników. Aplikacja pozwala podróżować za darmo lub za dopłatą (zależy od indywidualnych ustaleń) z kierowcami korzystającymi z systemu Yanosik, których miesięcznie jeździ po drogach przeszło pół miliona. Wystarczy wprowadzić cel podróży i czekać na zgłoszenie chęci wspólnego przejazdu przez kierowcę. W ten sposób możemy zwiedzić całą Polskę oraz największe miasta europejskie.

 

W mieście

 

TripAdvisor – tego rozwiązania nie trzeba nikomu przedstawiać. Teraz dostępne również jako aplikacja na smartfony, pozwala stale być na bieżąco z opiniami na temat hoteli, restauracji, atrakcji turystycznych, wydarzeń. Stanowi także skuteczną wyszukiwarkę lotów i hoteli oraz innych informacji niezbędnych turystom.

Google Maps– z tą aplikacją na pewno nie zgubimy się w mieście czy poza nim. Mapy Google są stale aktualizowane i udoskonalane, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo łatwe i intuicyjne.

Jakdojade.pl– sam w obcym mieście? Na wiedzy miejscowych dotyczącej kierunków jazdy autobusów i tramwajów nie zawsze można polegać, a jakdojade.pl z dokładnością do minuty poda nam czas, w którym dostaniemy się z punktu A do B. Aplikacja pokaże wszystkie możliwe trasy, rozkłady jazdy i środki transportu na wybranej trasie.

 

Nocleg

 

Booking.com– niezwykle przydatne narzędzie nie tylko do rezerwowania miejsc noclegowych na całym świecie, ale również do sprawdzenia opinii na ich temat pozostawionych przez innych podróżujących.

Airbnb– baza ofert noclegowych od mieszkańców odwiedzanych miejsc. Miejscowi oferują bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do tych hotelowych. W aplikacji sprawdzimy, kiedy pokój lub mieszkanie się zwalnia i z łatwością znajdziemy miejsce dopasowane do naszych potrzeb.

Couchsurfing Travel App – idea podobna do Airbnb, z tą różnicą, że oferowane noclegi są darmowe. Couchsurfing to ogromna społeczność, która nie tylko użycza sobie nawzajem kanap do spędzenia na nich nocy, ale również spotyka się na cyklicznych eventach i propaguje ideę podróżowania po całym świecie dzięki życzliwości miejscowych.

 

Inne przydatne aplikacje

 

iPolak – w aplikacji znajdziemy wiele potrzebnych podczas pobytu za granicą informacji: adresy i telefony do ambasad we wszystkich krajach świata, komunikaty i ostrzeżenia MSZ oraz porady dla podróżników, np. jak postępować w razie wypadku czy kradzieży.

XE Currency– problem przeliczania w myślach obcej waluty „na nasze” odejdzie na zawsze, jeśli skorzystamy z XE Currency. W aplikacji znajdziemy stale aktualizowane kursy walut z niemal całego świata oraz ich przeliczniki.

Skype– połączenia telefoniczne z zagranicy potrafią zrujnować budżet każdego. Aby tego uniknąć, wystarczy, że dwie osoby zainstalują Skype na swoich smartfonach lub innych urządzeniach z dostępem do Internetu i już mogą dzwonić do siebie zupełnie za darmo.

Glympse– narzędzie, które zwiększy nasze bezpieczeństwo w podróży poprzez przekazywanie wybranej osobie swojego aktualnego położenia.

 

Większość opisanych aplikacji wymaga dostępu do Internetu, a ten może nas za granicą słono kosztować. Dla naszych portfeli będzie bezpieczniej, jeśli wyłączymy go na czas pobytu w obcym kraju, a w zamian za to postaramy się znaleźć sieć Hot Spot. W dobie wszechobecnego Internetu jest to coraz popularniejszy trend, obecny w większości dużych miast na świecie. Korzystając z dobrodziejstw techniki oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Jedno i drugie możemy spożytkować na to, by uczynić nasze wakacje wymarzonymi.

 

Źródło: Yanosik AutoStop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *