Na jakich zasadach przyznaje się kredyty technologiczne?

Dodano: 21.01.2014

Obecnie duża część firm inwestuje w rozwój, kupno nowszego sprzętu i wprowadza innowacyjne technologie. To bardzo dobre i warte zainteresowania wyjście, ponieważ przyspiesza działanie przedsiębiorstwa oraz stwarza możliwości. Należy wiedzieć, że ceny urządzeń są wygórowane i trudno zorganizować kapitał. Czy kredyt technologiczny okaże się pomocny? Kiedy i kto powinien wnioskować?

Przede wszystkim warto podkreślić, że kredyt przeznaczony jest dla mniejszych przedsiębiorstw, które planują wdrożyć do swojej działalności lepsze i usprawniające technologie lub nabyć usługi technologiczne, ale nie posiadają budżetu na ten cel.

Aby starać się o otrzymanie kredytu trzeba wypełnić odpowiedni wniosek i spełnić kilka podstawowych warunków. Po pierwsze należy wybrać urządzenia (nowe lub w użytkowane 5 lat), zakupić je, a następnie z powodzeniem wnieść do użytku firmowego.

Tak naprawdę właściciel nie otrzyma środków do ręki, ale może liczyć na spłatę części kredytu przeznaczonego na rozwój technologiczny swojej działalności.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *