Mezoterapia igłowa

Dodano: 26.08.2017

Co powinniśmy robić, gdy zaczynają nam wypadać włosy? Wydaje się, że świetną opcją będzie właśnie mezoterapia igłowa, która hamować będzie wypadanie włosów. Obecnie jeśli ktoś chce zachować gęste i zdrowe włosy właśnie może decydować się na mezoterapię igłową, zabieg który polega na nakłuwaniu skóry głowy i wprowadzeniu specjalnych koktajli, które odżywiają włosy. Wypadanie włosów będzie martwić i kobiety i mężczyzn. Przeciętny człowiek na głowie ma mniej więcej 100 tysięcy włosów. Poszczególne włosy charakteryzują się różnymi cyklami rozwoju, dzięki czemu gęstość jest praktycznie zawsze taka sama. Nie ma tutaj takiego zjawiska jak linienie u zwierząt. Każdemu wypada średnio 40-70 włosów dziennie i jest to naturalne zjawisko, które nie powinno być dla nas niepokojące. W każde miejsce utraconego włosa będzie wyrastać kolejny.

Dlaczego włosy wypadają?

Problem będzie się pojawiał w momencie, gdy tych włosów będzie wypadać zbyt dużo, jeszcze gorzej będzie, gdy pojawiać się będą łyse miejsca. Wtedy pojawia się podejrzenie, że degeneracji ulegać będą mieszki włosowe a wszelka terapia jest w stanie nam pomóc wyłącznie, jeśli mieszki jeszcze nie zanikły całkowicie. Utrata włosów może być powiązana z różnorakimi schorzeniami. Łysienie może być pierwotne to łysienie typu męskiego i plackowate oraz wtórne, które wynikać może np. z braków pokarmowych w organizmie. Niezależnie od sytuacji zawsze warto udać się do dermatologa, ponieważ współczesna medycyna jest w stanie z tym problemem sobie poradzić. Są także metody, które zapobiegają trwałemu łysieniu.

Mezoterapia igłowa hamuje wypadanie włosów

Mezoterapia to zabieg, którego celem będzie poprawianie kondycji skóry oraz jej regeneracja. Metoda działania przeciwko starzeniu się skóry, rozstępom, bliznom potrądzikowym i wypadaniu włosów. W każdym z takich przypadków zabieg jest podobny, ewentualnie zmieniać się może tylko forma mieszanki jaka zostanie wprowadzona. Zasadniczo bowiem mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji czynnych do głębokich warstw skóry przez użycie impulsów elektrycznych i wtedy będzie to mezoterapia bezigłowa albo też bezpośrednie wstrzykiwanie pod skórę i wtedy jest to mezoterapia igłowa. Oba sposoby charakteryzują się podobną skutecznością i będą nam gwarantować, że poprawiony zostanie proces odnowy kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu skóra będzie napięcia, wyglądać będzie zdrowo. W przypadku łysienia stosuje się mezoterapię jako profilaktykę i szansę na przywrócenie odpowiedniego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów.

Efekty zabiegów będą uzależnione od cebulek włosowych znajdujących się na skórze i ich ilości. Jeśli zaczniemy działać późno efekt będzie słabszy. Efekty zależą od ogólnego stanu zdrowia, stresów czy też trybu życia. Przeciwskazań do zabiegów mamy bardzo mało, to między innymi stan zapalny na skórze głowy czy cukrzyca. Mieszanki jakie będą wstrzykiwane składać się mogą nawet z 50 składników. Znajdują się tam witaminy, minerały, aminokwasy. Pojawiać się mogą kwasy nukleinowe oraz koenzymy.

Dla kogo zabieg mezoterapii igłowej?

O wyborze takiej metody zawsze będzie decydował lekarz po wcześniejszym diagnozowaniu pacjenta. Kuracja wymagać będzie wykonania przynajmniej kilku zabiegów, natomiast skutek będzie zaskakujący. W wyniku tych zabiegów pojawia się widoczna zmiana struktury włosa, zahamowany będzie proces wypadania i włosy zaczynają odrastać. Warunkiem odrostu będzie obecność żywych mieszków, dlatego bardzo istotna będzie profilaktyka. Jeśli zabiegi zaczną się odpowiednio wcześnie można skutecznie opóźniać łysienie.

Sprawdź również: innestrony.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *