Makijaż mineralny – poznaj jego tajniki

Dodano: 04.04.2017

Kosmetyki mineralne charakteryzują się delikatnością, naturalnością, ale to co najważniejsze to oczywiście fakt, że produkt charakteryzuje się tym, że jest bezpieczny dla skóry, dlatego jeśli ktoś ma cerę problemową może na to się zdecydować. Kosmetyki takie nie spowodują braku tlenu na skórze, nie będą powodowały podrażnień, nie będzie wysuszenia skóry. Makijaż mineralny może nam zagwarantować krycie, może maskować odpowiednio niedoskonałości, poprawi leczenie problemów z wypryskami. To również taka opcja, którą stosować można na skórze po wykonywaniu zabiegów kosmetycznych oraz estetycznych. W kosmetykach mineralnych nie będzie się pojawiać sztuczny dodatek, takie produkty są bowiem realizowane wyłącznie z czystych minerałów. Makijaż jaki będzie wykonywany z użyciem tych kosmetyków będzie w stanie zagwarantować doskonałe krycie, ma właściwości antybakteryjne, poprawi wydzielanie sebum. Mineralne kosmetyki nakładać możemy warstwami i nie trzeba się obawiać efektu maski. Mineralny makijaż to opcja dla tych osób, które mają problem z wrażliwą skórą.

Makijaż mineralny dla alergików

Mineralny makijaż to najlepsze rozwiązanie dla osób, które muszą radzić sobie z alergiami. Jeśli ktoś ma uczulenie na kosmetyki powinien zdecydować się właśnie na przygotowanie makijażu mineralnego, który będzie taką najlepszą możliwą opcją. W takich kosmetykach nie będzie dodatków chemicznych, konserwantów, środków zapachowych. Sypka konsystencja sprawia, że są one wygodne w nakładaniu. Potrzebna jest nam jednak pewna wprawa, w trakcie ich używania. Nie trzeba się także obawiać ich działania, nie będą zatykać porów, są idealne dla cery wrażliwej i trądzikowej. Można określić je jako 100% bezpieczne kosmetyki dla nas. Do usuwania takiego makijażu również wystarczy nam prosty płyn micelarny, dlatego nie trzeba się również o to obawiać. Do przygotowania takich kosmetyków wykorzystuje się dwutlenek tytanu albo też tlenek cynku. W składzie nie ma silikonów i parafiny, dlatego taki produkt ma charakter sypki.

Jak nakładać kosmetyki mineralne

Mineralny puder nakładać będzie można dużym pędzlem. Cienie do powiek mogą się osypywać znacznie bardziej niż zwykłe cienie i dlatego na początek nakładamy warstwę pudru i potem w czasie nakładania cieni będzie dochodziło do osypywania, ale strząśnięcie takich elementów, które się osypują pędzlem nie będzie stanowić problemu. Na twarzy będzie można nałożyć róż, a dla przyciemnienia skóry będzie można się zdecydować na puder brązujący, który poprawi koloryt.

Zapraszamy na serwis: annajaworska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *