Kto pożycza w sieci?

Dodano: 13.09.2016

Czy klientami firm pożyczkowych są wyłącznie osoby ubogie, potrzebujące szybkiego zastrzyku gotówki? Czy może to młodzi, którzy chcą zrealizować swoje marzenia? Sprawdź, jak to wygląda w rzeczywistości.

54_kto-pozycza-w-sieci

W umysłach Polaków zakorzeniony jest fakt, że klientami firm pożyczkowych są wyłącznie osoby ubogie, które ze względu na sytuacje losowe, takie jak choroba lub strata pracy, muszą szukać zewnętrznego źródła finansowania. Jednak nie jest to do końca zgodne z prawdą. Ponieważ ponad jedna trzecia pożyczających w sieci to osoby ze stałym źródłem dochodu, które pożyczają głównie na większe wydatki, takie jak remont mieszkania, naprawa samochodu lub wyprawka szkolna. Powyższy profil klienta w głównej mierze wynika z dostępności pożyczek. W dzisiejszych czasach po dodatkowy zastrzyk gotówki możemy sięgnąć nawet w sieci, znacznie zaoszczędzając przy tym swój czas. Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z branży FinTech. Więcej o tym znajdziesz pod linkiem: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/nowe-technologie-w-finansach-jak-zmienia-sie-polski-rynek,2367778,4141.

Obalono zatem fakt, że z pożyczek korzystają wyłącznie osoby, które znajdują się w krytycznej sytuacji finansowej. Klient firm pożyczkowych to z każdym rokiem coraz bardziej świadomy konsument. Nie tylko wie jak planować swoje wydatki, ale także umie pożyczać mądrze. Szuka firmy w sieci i zanim podejmie decyzje, porówna ofertę za pomocą specjalistycznych porównywarek. Zapozna się także z opiniami byłych klientów na forach, żeby upewnić się że firma jest wiarygodna i odpowiedzialna. Dzięki zebranym informacjom, będzie w stanie zaciągnąć pożyczkę, która wesprze go w chwili wzmożonego zapotrzebowania na gotówkę i nie nadszarpnie budżetu w momencie spłaty.

Na zmianie profilu klienta zyskał także cały sektor pozabankowy, ponieważ przestał on być kojarzony z lichwą. Teraz pożyczki w sieci to szybki, prosty i dyskretny sposób na pozyskanie dodatkowego finansowania dla wielu osób. Ponadto, spłacalność chwilówek stopniowo wzrasta, gdyż pożyczkobiorcy traktują je jako doraźną pomoc.

Popyt na pożyczki, takie jak pożyczka przez internet w ratka.pl nie zmniejsza się, nawet mimo lepszej dostępności kredytów konsumpcyjnych. Wynika to z różnic między tymi produktami, które wzajemnie się uzupełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *