Kto powinien zostać windykatorem?

Dodano: 24.10.2013

Zatrudnienie w branży windykacyjnej wymaga mnóstwo pewności siebie i umiejętności negocjacyjnych. Oznacza to, że nie każdy powinien zostać windykatorem. Oprócz odpowiedniego wykształcenia trzeba prezentować konkretne cechy charakteru, które poprawią efektywność oraz złagodzą pracę na podobnym stanowisku. Kto zostaje profesjonalnym windykatorem? Jakie warunki należy spełnić?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że windykator ma całe mnóstwo poważnych i skomplikowanych zobowiązań zawodowych. Wśród najważniejszych znajduje się kontakt z dłużnikami, czynności mediacyjne i negocjacyjne oraz realizowanie postanowień sądu.

Rzetelny windykator to absolwent wyższych szkół ekonomicznych prawniczych, ale przede wszystkim bezwzględny i asertywny człowiek, który potrafi przedstawiać swoje argumenty oraz ambitnie dążyć do celu. Według statystyk windykatorem zostaje mężczyzna w średnim wieku, który swoją aparycją i usposobieniem zbudza szacunek. Kobiety rzadziej realizują się w tym zawodzie i wykazują mniejszą efektywność w poczynionych działaniach.

Nie da się ukryć, że praca w windykacji jest trudna. Wymaga codziennej konfrontacji z wrogo nastawionymi ludźmi i nieustannej obrony swoich racji. Tylko osoba silna psychicznie może podołać obowiązkom windykacyjnym.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *