Kto powinien zapoznać się z warunkami uzyskania kredytu odnawialnego?

Dodano: 16.12.2013

Klienci, którzy posiadają konto oszczędnościowe mają możliwość skorzystania z większości produktów, które reklamują bank. Wśród nich znajduje się kredyt odnawialny. Jest on dostępny po spełnieniu kilku podstawowych warunków. Co zrobić, aby uzyskać zgodę kredyt odnawialny? Czym się wyróżnia?

Każdy wnioskujący, który stara się o wybrany kredyt musi posiadać stałe wynagrodzenie oraz pracować w ramach umowy o pracę. To daje pewność, że pożyczka będzie spłacana regularnie i w zgodzie z umownymi postanowieniami. Oczywiście zdarzają się odstępstwa od normy, ale wszelkie rozbieżności zatwierdzane są indywidualnie.

Jeśli instytucja bankowa stwierdzi, że zainteresowany jest wydolny finansowo, wtedy umożliwia wzięcie kredytu odnawialnego. Wielkość pożyczki zależy od zasobności konta oraz zarobków. Oznacza to, że im większe przychody, tym większy kredyt. Zazwyczaj przyjmuje się, że będzie to równowartość półrocznych wypłat.

W większości przypadków kredyt odnawialny przyznawany jest na 12 miesięcy. W tym czasie klient otrzyma konkretną kwotę i w momencie, kiedy wykorzysta udostępnione środki otrzyma identyczną kwotę ponownie.

Należy jednak pamiętać, żeby zachować umiar i pieniądze inwestować w najważniejsze wydatki. Ciągły dostęp do pieniędzy może okazać się wstępem do poważnego zadłużenia, z którego bardzo trudno wyjść.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *