Konkurencyjne pożyczki pozabankowe od Wonga

Dodano: 30.06.2015

Firma Wonga stosunkowo niedawno pojawiła się polskim rynku usług finansowych. Pojawiła się i narobiła zamieszania, zmuszając konkurencję do działania. Wprowadziła suwaki umożliwiające klientom wybór kwoty pożyczki i okres spłaty, nie kryjąc przy tym kosztów pożyczki, wyjaśniając skąd się bierze wysoka rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Konkurencja poczuła się naprawdę zagrożona poczynaniami Wonga, przeprojektowała swoją ofertę pożyczkową, postawiła na kampanię reklamową, a wszystko po to, by nie stracić klientów.

Pierwsza pożyczka od Wonga lepsza niż od konkurencji

O klienta trzeba dziś walczyć. Wiedzą to przedstawiciele chyba każdej branży, również branży usług finansowych. Aby przyciągnąć do siebie klientów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z serwisów pożyczkowych, a nagle potrzebują szybko pieniędzy, firmy pożyczkowe proponują pierwszą pożyczkę za darmo. Wonga nie ma w swojej ofercie żadnej pożyczki za darmo. Nawet za pierwszą pożyczkę klient musi płacić, co prawda koszt jej jest niewielki, raptem 10 zł. Na pierwszy rzut oka Wonga wypada więc gorzej niż konkurencja, jeśli jednak bliżej przyjrzymy się ofercie, tylko Wonga proponuje nawet nowemu klientowi najdłuższy okres spłaty – 60 dni. Jeśli pożyczysz od Wonga kwotę maksymalną – 750 zł, po 60 dniach jesteś zobowiązany oddać 760 zł. Jeżeli jednak chcielibyśmy pożyczyć tę samą kwotę w innej firmie, trzeba by wówczas przedłużać okres spłaty, a to kosztuje i w efekcie końcowym pożyczka w Wonga wychodzi najtaniej i na najdłuższy okres.

Wymagania Wonga najbardziej atrakcyjne dla klientów        

Jeśli wziąć pod uwagę wymagania, jakie Wonga stawia potencjalnym pożyczkobiorcom, firma wypada dużo lepiej, niż konkurencja. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy może wziąć pożyczkę w firmie, nie tylko osoby w wieku 20 -75 lat, jak ma to miejsce w konkurencyjnych serwisach. Oczywiście nie oznacza to, że firma Wonga pożycza pieniądze osobom niepełnoletnim! Do wzięcia pożyczki konieczny jest dowód osobisty.

Weryfikacja w bazach dłużników

Wiele osób uważa, że serwisy pożyczkowe udzielają pożyczek wszystkim, także osobom bezrobotnym, zadłużonym, osobom z nieciekawą historią kredytową, którym banki odmawiają pożyczek i kredytów. Nie jest to prawda. Wonga każdorazowo sprawdza wnioskujące o pożyczkę osoby w Biurze Informacji Kredytowej, a także w innych popularnych bazach takich, jak na przykład Biuro Informacji Gospodarczej czy Krajowy Rejestr Długów. Osoby zadłużone nie mają szans na pożyczkę w tej firmie, która skutecznie w ten sposób chroni się przed wyłudzeniami.

Program lojalnościowy Wonga

Żaden serwis pożyczkowy nie dorównuje firmie Wonga pod tym względem. Tylko tu stali klienci, sumiennie spłacający swoje zobowiązania, mogą liczyć na niższe odsetki w przypadku zaciągania kolejnych pożyczek. Po spłacie pierwszej pożyczki klient może za drugim razem pożyczyć aż 2500 zł. Jej koszt jest różny, zależnie od segmentu premiowego, do którego trafia dana osoba. Łącznie w programie są cztery segmenty, a za rzetelną spłatę klient awansuje coraz wyżej, a co za tym idzie, koszty jego pożyczek są coraz niższe.

Pieniądze w kwadrans

Czasem jak ogląda się reklamy serwisów pożyczkowych, mamy wrażenie, że to tylko piękne słówka, a jak przyjdzie co do czego, to wcale nie jest tak kolorowo jak w reklamie. Weźmy choćby pod uwagę te słynne 15 minut, o których tak krzyczy się w reklamach. Niektórzy pukają się w czoło twierdząc, że jest to po prostu niemożliwe. Jako przykład stawiają banki, gdzie od złożenia wniosku do otrzymania środków na konto minąć musi przynajmniej kilka dni. Tak po prostu jest i tego nie da się przeskoczyć. Jak zatem Wonga chce załatwić całą sprawę w kwadrans? Jest to jak najbardziej możliwe! Jeśli wnioskujący o pożyczkę klient posiada rachunek bankowy w tym samym banku, co Wonga, po 15 minutach będzie miał na koncie pożyczkę. Dodajmy do tego, że Wonga ma rachunki aż w 28 polskich bankach i cała sprawa staje się jeszcze bardziej wiarygodna.

Z pożyczki możesz zrezygnować

Podpisanie z Wonga umowy o pożyczkę nie jest nieodwracalne. Jak mówi regulamin pożyczek Wonga, każdy klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Ma prawo również wcześniej spłacić pożyczkę, do czego zawsze zachęcają pracownicy Wonga. Co więcej, w każdej chwili można skontaktować się z serwisem i porównać należne w danej chwili koszty z kosztami obowiązującymi w ostatecznym dniu spłaty.

 

Zobacz więcej na www.kapitalni.org

Możesz przedłużyć trzy razy

W tym przypadku na pierwszy rzut oka oferta Wonga może wydawać się gorsza niż oferty konkurencyjnych serwisów pożyczkowych. Oferują one klientom wielokrotne przedłużanie terminu spłaty pożyczki, a tymczasem Wonga zaznacza, że owszem, przedłuży, ale tylko trzy razy. Może to i wygląda gorzej, ale jak przyjrzymy się bliżej, jest to chyba korzystniejsze dla pożyczkobiorcy i chroni go przed pułapką długów. Jeżeli po trzykrotnym przedłużeniu terminu spłaty klient nadal nie jest w stanie spłacić pożyczki, nie zostawia się go samego z problemem. Na taką okoliczność przygotowano bowiem indywidualny program restrukturyzacji zadłużenia, każdy może z niego skorzystać, uzyskać pomoc w spłacie pożyczki i spać spokojnie.

Wonga zawsze gra fair

Firma cieszy się dobrą opinią wśród klientów, którzy już skorzystali z jej usług finansowych. Najlepszym na to dowodem jest to, ze po spłacie pierwszej pożyczki, wielu klientów decyduje się ponownie skorzystać z oferty Wonga, tym bardziej, że dla nich właśnie przewidziano program lojalnościowy. Wonga to firma rzetelna i uczciwa, zawsze informuje klientów o szczegółach oferty, nie ukrywa kosztów, głośno i bez tajemnic mówi o konsekwencjach braku spłaty pożyczki w terminie lub też ‘poślizgu’ w spłacie. Nawet jeśli gwałtownie pogarsza się sytuacja finansowa klienta, ma on nadal szansę na fachową pomoc ze strony pracowników firmy, także pracowników z działu windykacji. Nie warto unikać kontaktu z Wonga w przypadku kłopotów ze spłatą, lepiej negocjować plan spłaty, ustalić jej warunki, a można w ten sposób zaoszczędzić na kosztach windykacji.

Jak widać, pożyczki oferowane na Wonga są naprawdę konkurencyjne, spełnią wymagania każdego klienta. Korzystając z usług firmy mamy szansę budować pozytywną historię kredytową w BIK, możemy pożyczać korzystniej w ramach programu lojalnościowego, a w razie kłopotów ze spłatą – liczyć na pomoc serwisu. I choć Wonga jest w Polsce od niedawna, wiele osób zdecydowało się jej zaufać i naprawdę przekonało się, że jest dużo lepsza niż inne firmy, jej oferta jest korzystniejsza, bardziej przejrzysta, elastyczna. Nie jest to jakiś tam kolejny parabank, z podejrzaną ofertą, ściągający z klientów ostatni grosz. Wonga współpracuje z BIKiem, świadczy to o rzetelności firmy, która nie chce powodować, by jej klienci nadmiernie się zadłużali, nie chce też wpadać w pułapkę wyłudzeń nieuczciwych osób, których wokół przecież nie mało. Podsumowując, pożyczki od Wonga są naprawdę godne polecenia. Jeśli nagle trafił Ci się wydatek, remont, choroba, naprawa auta, po prostu złóż wniosek pożyczkowy online, a jeszcze tego dnia będziesz miał na koncie pieniądze, które rozwiążą Twój problem, chociaż od strony finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *