Komu służy kredyt technologiczny?

Dodano: 17.10.2013

Aktualnie część firm stawia na rozwój, kupno nowszego wyposażenia i inwestowanie w innowacyjne technologie. To bardzo ciekawe i idealne rozwiązanie, ponieważ ułatwia prosperowanie przedsiębiorstwa oraz rodzi możliwości. Wiadomo jednak, że koszty wprowadzenia urządzeń są bardzo wysokie i trudno zgromadzić kapitał. Czy kredyt technologiczny będzie przydatny? Kto może i powinien wnioskować?

Przede wszystkim warto podkreślić, że kredyt przeznaczony jest dla mniejszych przedsiębiorców, którzy chcą wdrożyć do swojej działalności nowe i innowacyjne technologie lub zakupić usługi technologiczne, ale nie posiadają środków na ten cel.

Aby ubiegać się o otrzymanie kredytu trzeba wypełnić odpowiedni wniosek i wypełnić kilka podstawowych warunków. Najpierw należy wskazać urządzenia (nieużywane lub istniejące na rynku do 5 lat), nabyć je, a następnie z sukcesem wprowadzić do użytku wewnętrznego.

Tak naprawdę przedsiębiorca nie uzyska gotówki do ręki, ale może liczyć na spłatę części kredytu przeznaczonego na rozwój technologiczny swojej działalności.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *