Kiedy pomoc doradcy podatkowego jest konieczna?

Dodano: 27.09.2013

Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, posiadają kłopoty ze zrozumieniem wszystkich wytycznych i zobowiązań podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie powodują, że podatnicy nie mogą samodzielnie prowadzić swoich finansów. Czy pomocna ręka doradcy podatkowego jest potrzebna?

Stanowisko doradcy podatkowego powstało w nawiązaniu do potrzeb Polaków. Częste problemy, pytania, wątpliwości i obawa przed konsekwencjami zrodziły pomysł powołania osoby, która będzie trudnił się doradztwem i pomocą w kwestiach podatkowych.

Zazwyczaj nieświadomi podatnicy proszą o rozliczenie formularza PIT, ponieważ jest podstawowych dokumentem, który oddaje każdy zatrudniony Polak. Aczkolwiek wachlarz możliwości jest znacznie szerszy i obejmuje między innymi prowadzenie ksiąg podatkowych, budżetu firmy, udział oraz pomoc w postępowaniu sądowym i administracyjnym oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organizacjami państwowymi.

Niestety każdy doradca finansowy ustala swój cennik i może wskazywać opłaty według uznania. Daję to jednak możliwość negocjowania ceny oraz wyboru najkorzystniejszej oferty.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *