Jakie dofinansowanie dla międzynarodowych przedsiębiorców?

Dodano: 25.09.2013

Obecnie w Polsce powstaje dużo przedsiębiorstw, które planują oferować swoje usługi za granicą. Zwykle jest to rynek europejski, który daje całą listę możliwości działania i nadziei na konkretny zysk. Aczkolwiek, aby przedsiębiorstwo mogło prosperować trzeba zgromadzić pokaźny wkład własny. Jak uciec od początkowych opłat lub obniżyć je do minimum?

Otóż wśród projektów dotacyjnych Unii Europejskiej znajdują się również takie, które chcą wspierać finansowo małe i średnie przedsiębiorstwa. Aby uzyskać środki trzeba spełnić kilka podstawowych warunków.

Podstawą jest napisanie wniosku, który jest równoznaczny z udziałem w konkursie unijnym. Powinien zawierać informacje o działalności oraz kosztorys związany ze stworzeniem międzynarodowej firmy. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie wszystkie zakupy będą akceptowane.

Właściciele firm mogą wnioskować o pokrycie kosztów związanych ze zorganizowaniem akcji reklamowej, stoiska, dowozem towaru oraz pracowników, posiłkami. Oprócz tego UE pokryje podatek VAT.

Prognozowanie wsparcie kształtuje się na poziomie 10 tys. zł lub więcej, ale przedsiębiorca pokryje minimum połowę wydatków.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *