Jak znaleźć dobrego komornika?

Dodano: 15.11.2013

Praca komornika nie jest łatwa. Wymaga wiele cierpliwości, pewności siebie i stanowczości. Odzyskiwanie długów to ciężka, nie raz niebezpieczna, profesja. Niestety wśród całej listy komorników trudno znaleźć specjalistę i rzetelnego pracownika. Jak poszukiwać komornika, który odpowiednio przeprowadzi egzekucję?

Na wstępie warto wyjaśnić, że każdy czynny zawodowo komornik posiada wyznaczony rewir, na którym pracuje i spełnia swoje powinności. Innymi słowy wszystkie sprawy jednego rejony przekazywane są do tej samej osoby.

Istnieje również możliwość powołania komornika spoza rewiru, ale wtedy należy uwzględnić koszty związane z przyjazdem, noclegiem oraz wyżywieniem. Dodatkowo nie zawsze pracownik egzekucyjny ma czas, aby jeździć po całej Polsce.

Najlepiej komornika wybierać na podstawie rekomendacji rodziny lub znajomych, którzy kontaktowali się z człowiekiem i mogą wydać opinię. Często fora internetowe są wiarygodnym źródłem wiadomości o komorniku. Wybór zazwyczaj zależy od osobistych potrzeb i oczekiwań.

Reasumując można powiedzieć, że rzetelny komornik wykonuje swoje obowiązki w zgodzie z prawem. Poza tym informuje wierzyciela o nowościach w sprawie, działa na podstawie wniosku oraz chce zakończyć sprawę szybko i bezproblemowo.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *