Jak wybiera się hotel?

Dodano: 08.04.2017

Wybór odpowiedniego hotelu to warunek konieczny udanego wyjazdu niezależnie od tego, czy jest to wyjazd w celach czysto rekreacyjnych, czy wyjazd w interesach. Najważniejszą kwestią jest to, by hotel był hotelem, co wiąże się z określonymi wymaganiami i uwarunkowaniami prawnymi, ale w praktyce można uznać, że wszystkie hotele, które będziemy rozważali, kwestie legalizmu mają załatwione i pewne normy minimalne spełniają. W praktyce istotniejsze będą kwestie związane z wygodą i dodatkowymi usługami, jakie hotele będą nam zapewniać.

Strona internetowa hotelu

Naszego hotelu będziemy szukać przez Internet, co siłą rzeczy oznaczać będzie wejście na stronę internetową rozważanego hotelu i przejrzenie jego oferty. W tym wypadku warto jest oceniać książkę po okładce, ponieważ w większości przypadków jakość strony internetowej, jakość jej wykonania i bogactwo treści, bezpośrednio przedkładają się na jakość usługi hotelarskiej. Po prostu hotelarze nie inwestują w swoje strony internetowe, jeśli nie mają na nich czego pokazać. Strona internetowa jest narzędziem budowania długotrwałych relacji z klientem, a to jest niemożliwe bez odpowiedniej usługi.

Na stronie internetowej powinny znajdować się wszystkie informacje o hotelu, co oznacza także kwestie związane z dojazdem, ponieważ czasami hotele mogą być osiąganie tylko prywatnym transportem, a na wakacje nie wszyscy jadą prywatnym samochodem. Jest to problem tym bardziej wtedy, kiedy na miejsce leci się samolotem.

Prezentacja

Ogromne znaczenie ma to, jak hotel prezentuje się na stronie internetowej. Powinno na niej być możliwie dużo zdjęć i innych multimediów pokazujących działanie hotelu. Związane jest to z tym, że jeśli hotel jest w stanie się odpowiednio zaprezentować, na pewno to zrobi. Właściciele ładnych hoteli zawsze bardzo intensywnie stawiają na promocję wizualną, a jeśli zdjęć na stronie internetowej jest mało, można mieć pewność, że jest to działanie mające minimalizować ekspozycję mankamentów.

Co więcej, uwagę warto zwrócić na opinie zamieszczane o hotelu w Internecie. Są one zazwyczaj w pewnym stopniu wypaczone przez fakt pisania opinii przez osoby zainteresowane wybieleniem lub oczernieniem hotelu, a także przez to, że znacznie większy odsetek osób niezadowolonych komentuje hotel, niż jest to wśród osób zadowolonych.

Usługi dodatkowe

Hotel powinien nam zaoferować dodatkowe usługi wliczone w cenę pobytu lub jako pakiety do wykorzystania w razie naszej chęci. Najważniejszym z takich pakietów jest wyżywienie. Wygodne jest zawsze śniadanie na miejscu, ale inne posiłki to opcja. Wśród innych kwestii można wymienić obecność dodatkowych usług w hotelu, na przykład basenu i siłowni. Bardzo nam się przydadzą, jeśli na przykład pogoda będzie zła. Dobrze jest także, jeśli w hotelu można wypożyczyć sprzęt niezbędny do nordic walkingu czy do jazdy na rowerze po górach, jeśli jesteśmy w górach lub do żeglowania po falach jeziora czy morza. Od hotelu w górach zawsze oczekuje się też, że będzie w stanie zorganizować dla nas narty.

 

Inni odwiedzili również: hotel-guitar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *