Jak szukać odpowiedniej karty kredytowej?

Dodano: 06.11.2013

Mało jest osób, które wyobrażają sobie życie bez karty kredytowej. To głównie osoby starsze, które nie pojmują nowych technologii i obawiają się innowacyjnych rozwiązań. Pozostali wprowadzają w życie zdobycze nauki i ułatwiają sobie zwykłą egzystencję. Aczkolwiek aktualnie na rynku istnieje co najmniej kilka rodzajów kart kredytowych. Na co uważać podczas wyboru?

Karty kredytowe służą do dysponowania środkami przez klientów banku. Każdy posiadacz może realizować transakcje bezgotówkowe w instytucjach handlowych oraz podejmować środki z bankomatu. Nie trzeba przychodzić do oddziału, żeby podjąć pieniądze lub uregulować rachunki.

Dodatkowo każdy, kto ma kartę kredytową może otrzymać od banku dostęp do konta internetowego, które pozwala śledzić wszystkie czynności dokonane za pośrednictwem karty.

Przed wskazaniem najlepszej karty warto sprawdzić zakres usług, jakie oferuje bank oraz opłaty dodatkowe. Niejednokrotnie wraz z kartą można otrzymać ciekawe rabaty, kupony lub uczestniczyć w konkursie. Jednak równie często należy uważać na płatne przelewy, wypłaty z bankomatu czy płatność w sklepie.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *