Jak skorygować i powiększyć usta?

Dodano: 01.09.2017

Masz usta, które przypominają cienką kreseczkę, a ty jesteś zwolenniczką pełnych, zmysłowych warg w wyrazistym kolorze? A może chciałabyś zmienić ich kształt? Odwiedź gabinet i zobacz, w jaki sposób można powiększyć usta i skorygować ich kształt.

Wiele osób żyje w zgodzie z zewnętrznymi wadami, niektórzy potrafią wręcz zrobić z tego faktu atut. Są też tacy, którzy tego nie akceptują, traktując defekty jako nieestetyczną przeszkodę – w tej sytuacji warto skorzystać z pomocy chirurga plastyka lub lekarza medycyny estetycznej. Należy jednak pamiętać, że powinna być to decyzja przemyślana i szczegółowo przeanalizowana, zwłaszcza, gdy dotyczy twarzy.

Powiększenie ust zastrzykami z tłuszczu

Zastrzyki z tłuszczu pozwalają powiększyć usta w sposób najbardziej naturalny – wynika to z tego, że tłuszcz jest pobierany z brzucha, ewentualnie innej części ciała, a następnie wstrzykiwany w usta – ważne jest to, aby były to wyłącznie żywe komórki.

Chirurg plastyk wkłuwa giętką igłę w usta, a następnie bardzo wolno ją wyjmuje, wstrzykując powoli niewielkie porcje tłuszczu, zwracając uwagę na to, by w miejscach, które należy bardziej pogrubić, wstrzyknąć większą ilość tłuszczu.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Zalety: zabieg zazwyczaj nie powoduje powikłaj, można więc powiedzieć, że jest całkowicie bezpieczny – naturalny tłuszcz się wchłania, efekt utrzymuje się nawet do roku – jest to czas,w którym możemy ocenić, czy wyglądamy dobrze, czy konieczna jest dodatkowa korekta. Jeśli uznamy, że efekty są zadowalające, możemy powtórzyć zabieg – dwu- lub trzykrotne dostrzyknięcie tkanki tłuszczowej zapewni efekt nawet na kilka lat.

Wady: przez pierwszych kilka dni może utrzymywać się obrzęk ust, a także zasinienia w miejscach ukłucia igłą. Tkanka nigdy nie wchłania się całkowicie, należy więc pamiętać, że nawet w sytuacji, gdy nie zdecydujemy się na dodatkowy zabieg, usta pozostaną pełniejsze i większe niż pierwotnie.

Powiększanie usta za pomocą implantów z goroteksu

Goroteks lub aloderm to odpowiednik ludzkiej skóry, wypreparowany w taki sposób, by nie została odrzucona przez biorcę. Zabieg ten zapewnia trwałe powiększenie i efektowny wygląd ust.

Implant z goroteksu może mieć charakter grubej nici z wtopioną igłą lub niewielkich płatków materiałów, które można ciąć, nadając ustom wymarzony kształt. Nić należy wciągnąć pod skórę, natomiast z płatków trzeba wyciąć szablon i wsunąć go pod skórę.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, ewentualnie miejscowym.

Zalety: trwały efekt, dobrze przyswajany materiał przez organizm,minimalne ryzyko powikłań. Istnieje możliwość usunięcia goroteksu na życzenie klienta.

Wady: opuchlizna utrzymująca się około tygodnia, początkowo można wyczuwać goroteks, z czasem przyzwyczajamy się do niego. Może wystąpić przesunięcie nitki lub płatka podczas codziennych czynności lub pocałunku.

Powiększanie ust za pomocą zastrzyków z artecolu

Artecol to mieszanka kolagenu i mikroskopijnych cząsteczek pleksiglasu, preparat ten jest wstrzykiwany za pomocą igły, zabieg należy wykonywać w znieczuleniu miejscowym. Efekt utrzymuje się w okolicach roku, jednak preparat należy co pewien czas uzupełnić.

Zalety: efekty widoczne są natychmiast po wykonaniu zabiegu.

Wady: organizm wchłania kolagen, ale nie wchłania pleksiglas, dlatego też z czasem mogą uwidoczniać się podskórne grudki, których nie można usunąć. Mogą pojawić się reakcje alergiczne.

Powiększanie ust za pomocą zastrzyków z aquamidu

Aquamid to preparat, który w 97,5% składa się z wody, a 2,5% stanowi tzw. hydrożel, dzięki któremu woda zmienia się w galaretkę, która nie ulega wchłanianiu ani przemieszczaniu.

Aquamid występuje w jednorazowych strzykawkach, jest wstrzykiwany w znieczuleniu ogólnym, za pomocą cienkich igieł.

Zalety: możliwe jest trwałe powiększenie ust, brak reakcji alergicznych.

Wady: kilka godzin po zabiegu usta mogą być zaczerwienione i opuchnięte,przez dwa tygodnie nie należy korzystać z solarium, po tym czasie nie ma przeciwwskazań do opalania.

Zapraszamy na stronę: youngpeople.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *