Jak refinansować kredyt?

Dodano: 01.10.2013

Aktualnie wielu Polaków ma duże problemy finansowe. Część z nich decyduje się na wysoki kredyt, aby opłacić bieżące wydatki lub dokonać przemyślanego zakupu (dom, mieszkanie, pojazdy mechaniczne). Zdarza się, że raty pożyczki okazują się zbyt wysokie i wtedy należy skorzystać z możliwości refinansowania kredytu. Jak działa takie rozwiązanie i naprawdę warto je wybrać?

Podstawowym celem kredytu refinansowego jest ułatwienie procesu spłacania wcześniejszego długu. W wielu przypadkach zmniejszenie raty okazuje się zbawienne i umożliwia systematycznie opłacać należności. Zazwyczaj przyczyną spóźnionych wpłat są problemy z pracą lub trudna sytuacja osobista. Klienci decydują się na refinansowanie, aby uniknąć odsetek za czas zwłoki.

Zanim jednak kredyt refinansowy zostanie przyznany instytucje bankowe oceniają zdolność kredytową klienta oraz ogólną kondycję jego budżetu domowego. Jeśli będzie wiarygodny dla banku może otrzymać udogodnienia.

Warto wcześniej szczegółowo zbadać wady i zalety związane z refinansowaniem. Czasami utajnione koszty manipulacyjne są zabójcze, a czas na spłatę krótki. Nie zmienia to faktu, że kredyt nie raz ratuje bardzo poważną zapaść finansową.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *