Jak poprawić estetykę i bezpieczeństwo samochodu?

Dodano: 14.05.2017

Na rynku znaleźć można wiele rozwiązań, które umożliwiają odpowiednią pielęgnację samochodu. Zadanie – wbrew pozorom – nie wymaga wiele wysiłku, zwiększa natomiast bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Części lakierowane w nadwoziu

Do mycia nadwozia najlepiej wykorzystać szampon do mycia karoserii auta. Szampon z dodatkiem wosku sprawdzi się przede wszystkim w przypadku pojazdów, które nie będą dodatkowo poddawane woskowaniu – kosmetyk z dodatkiem wosku nie tylko nabłyszczy, ale także optymalnie zakonserwuje samochód. Optymalnym rozwiązaniem są w tym przypadku szampony z dodatkiem wosków konserwujących.

Szampony z zawartością teflonu mikrokrystalicznego są nieco droższe, odznaczają się jednak wysoką skutecznością, zapewniając optymalne utrzymanie nadwozia w dobrym stanie.

Niezbędne do pielęgnacji auta są także miękkie szczotki, gąbki, myjki z mikrofibry lub specjalne rękawice z owczej wełny.

Czego używać doczyszczenia felg?

Felgi w samochodzie podkreślają estetykę i styl auta, dlatego też należy o nie dbać, podobnie jak o opony, które pełnią jednocześnie funkcję estetyczną i praktyczną. Rzeczywistość dowodzi, że nawet najzwyklejszy samochód wyposażony w efektowne koła będzie prezentował się doskonale, zakładając – rzecz jasna – że koła będą utrzymane w czystości.

Do czyszczenia felg najlepiej używać specjalnych pianek w sprayu, które są łatwe w użyciu i zapewniają pożądane efekty.

Do czyszczenia felg można stosować także płyny, najlepiej o PH neutralnym, całkowicie pozbawionym kwasów.

Przywracanie blasku oponom

Wśród propozycji można znaleźć wiele środków przeznaczonych do konserwacji elementów gumowych, które nie tylko oczyszczają, ale także nadają im blasku. Najtańszym, a przy tym optymalnym rozwiązaniem są nabłyszczacze w sprayu, który zapewnia efekt mokrej opony, zapewniając niebanalny wygląd auta.

Efekt, co prawda, jest krótkotrwały, warto jednak pamiętać, że preparaty tego typu są stosunkowo tanie,a jedno opakowanie starcza nawet na kilkanaście aplikacji.

W przypadku opon zniszczonych lepiej użyć czernideł oraz dressingów.

Plastikowe elementy w nadwoziu

Przednie i tylne zderzaki, plastikowe listwy ochronne, a także błotniki nierzadko są w stanie opłakanym, zwłaszcza po zimie. Rysy, uszkodzenia, zabrudzenia nie wpływają korzystnie na estetykę samochodu, dlatego też warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, które przywrócą odpowiedni wygląd plastikowych elementów nadwozia.

Biorąc pod uwagę fakt, że elementy plastikowe wykonywane są z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, konieczne jest zaopatrzenie się w preparaty, które pozwolą uzupełnić braki, zniwelować rysy i uszkodzenia na plastikowych elementach. Następnie należy zająć się przywróceniem ich właściwego koloru i blasku.

W przypadku poważniejszych uszkodzeń lepiej skorzystać z pomocy fachowców.

Elementy chromowane i lampy – jak o nie dbać?

Elementy chromowane w wyniku użytkowania tracą pierwotny blask, co negatywnie wpływa na ich estetykę. Ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja, regularne stosowanie odpowiednich rozwiązań pozwoli zniwelować porowatą i zmatowioną powierzchnię klamek, obramowań lamp oraz zderzaków.

W tej sytuacji najlepiej skorzystać z preparatu do pielęgnacji chromu – preparat należy nanosić za pomocą miękkiej szmatki.

Klosze i lampy najlepiej czyścić płynem do mycia szyb, a następnie skorzystać ze specjalnego mleczka do polerowania kloszy reflektorów.

Klosze można także zdjąć i wyczyścić od wewnątrz. Wskazane jest także wykorzystanie płynu do spryskiwaczy, dostosowanego do pory roku i warunków atmosferycznych.

 

Zapraszamy także na carspa.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *