Jak firma powinna uregulować grudniowe opłaty?

Dodano: 24.09.2013

W minionym roku wprowadzono inne przepisy dotyczące opłacania zaliczki za listopad na rzecz PIT. Przed zmianami należało dwa razy zapłacić składkę, żeby zmieścić się w roku podatkowym. Obecnie nie ma takiego przymusu. Jak zatem przekazywać opłaty, aby funkcjonować zgodnie z prawem?

Wedle zmian w ustawie właściciel może grudniową składkę uregulować już na początku roku następnego. To dobre rozwiązaniem, ponieważ można uniknąć dużych opłat w okresie największych wydatków.

Okazuje się natomiast, że nie każdy posiadacz firmy może skorzystać z nowych udogodnień. Limity obejmują przede wszystkim tych podatników, którzy generują największe przychody pod koniec roku kalendarzowego. Do 2012 roku składkę określało się na podstawie dochodów z wcześniejszych miesięcy, ale w stosunku do grudnia, jako świetnego okresu pracy, byłoby to niesprawiedliwe. W związku z tym pieniądze muszą zostać zatrzymane przez dłuższy czas, żeby właściwie rozliczyć się ze swoich zysków.

Reasumując, należy bardzo uważać, aby właściwie odliczyć wszystkie składki i zobowiązania wobec organizacji skarbowych. Wszystkie odstępstwa od wprowadzonych przepisów będą karane.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *