Fryzjer damski i męski mają – inny sprzęt w salonach

Dodano: 07.06.2017

Salony fryzjerskie jeszcze całkiem do niedawna miały niemal zawsze uniwersalny charakter. Innymi słowy, obok cennika strzyżenia i modelowania damskiego wisiał cennik usług dla panów. Nie oznacza to oczywiście, że były to salony dla pań i panów. Były to salony damskie, z których panowie też mogli skorzystać. Nie była to oczywiście żadna dyskryminacja, ponieważ panowie zwykle nie potrzebowali niczego więcej. Usługa dla nich ograniczała się do użycia odpowiednio ustawionej maszynki lub do najprostszego z prostych skrócenia włosów nożyczkami. Panowie uciekali w trybie ekspresowym i w zupełności im takie podejście odpowiadało. Paradygmat w kwestiach naszej estetyki to jednak rzecz bardzo nietrwała i gwałtowne, trwające zaledwie kilka lat zmiany na rynku fryzjerskim doprowadziły do rozdzielenia salonów damskich i męskich. Obecnie mamy do czynienia z dwoma rodzajami przybytków, które różnią się diametralnie, także pod względem wyposażenia, jakie uchodzi za niezbędne minimum w obu miejscach.

Minimum wyposażenia dla salonu damskiego

W salonach dla pań zazwyczaj potrzeba więcej sprzętu, ponieważ panie wciąż mają większe wymagania od panów. Mają dłuższe włosy, więc jest to naturalne. W takim przypadku niezbędne są chociażby szczotki do rozczesywania i późniejszego odpowiedniego modelowania fryzury. Nożyczki i grzebienie też są oczywiście bardzo ważne. Przycinanie włosów w takiej sytuacji to trudne, skomplikowane zadanie, które musi być wykonane z użyciem odpowiednich narzędzi. Bez nich będzie to zadanie karkołomne. Zdecydowana większość czasu w przypadku pań to oczywiście układanie fryzury. Prostownica i lokówka są do tego absolutnie niezbędne, ale nie można sobie tego wyobrazić także bez wałków, gumek, wsuwek i różnego rodzaju innych akcesoriów tego typu. Panie lubią też zmieniać kolor włosów i tworzyć pasemka, więc odpowiedni sprzęt do tego też musi się pojawić. Na koniec trzeba też pomyśleć o kosmetykach do włosów – środkach je wzmacniających i środkach utrwalających fryzurę. Te dwa elementy to często spore wyzwanie, ponieważ wraz z rozwojem branży fryzjerskiej obserwujemy też rozwój wszystkich branży pokrewnych, w tym producentów kosmetyków. W ich przypadku niestety jest to często po prostu wzrost, nie rozwój, ponieważ wiele kosmetyków pozostawia sporo do życzenia i trzeba ostrożnie wybierać dostawców.

Minimum wyposażenia dla salonu męskiego

Panowie mają obecnie zdecydowanie większe wymagania, ale trzeba pamiętać, że cały czas są panami i ich fryzury są zupełnie inne od fryzur kobiet, przynajmniej w większości przypadków. Efektem tego jest duży nacisk na brzytwy i maszynki do włosów, które posłużą także do odpowiedniego modelowania brody. Nie można zapominać o tym elemencie wyglądu panów, ponieważ brody są coraz bardziej popularne. Nożyczki i grzebienie przydatne przy klasycznym cięciu nie mogą być przez nie zastąpione i one też muszą się znaleźć w wyposażeniu salonu dla mężczyzn. Oprócz tego konieczne są jeszcze akcesoria do farbowania włosów oraz kosmetyki podobne do tych, z których korzystają także panie. Jest to trochę krótsza lista od tego, co pojawia się w salonie damskim, ale często, paradoksalnie, salony męskie są lepiej wyposażone. Bywają one bowiem połączone z kompleksami Spa, w których panowie korzystają ze znacznie szerszej gamy usług pielęgnacyjnych i fryzjerstwo jest tylko jednym z elementów tak się pojawiających. Jest to bardzo ważne spostrzeżenie, ponieważ podział na fryzjerów damskich i męskich ma bardzo duży związek z rozwojem usług fryzjerskich w wydaniu Spa.

Inni sprawdzili: meblefryzjerskie.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *