Fryzjer damski, fryzjer męski

Dodano: 03.06.2017

Chociaż branża fryzjerska może się wydawać wyjątkowo nieskomplikowana, rozwój na tym polu jest zadziwiająco dynamiczny, zwłaszcza w ostatnich latach. Co ciekawe, pojawiła się na tym polu specjalizacja w tym sensie, że salony przyjmujące wszystkich zaczęły się dzielić na salony oferujące swoje usługi tylko kobietom lub tylko mężczyznom. Okazuje się, że taka decyzja jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ salony z miejsca zaczęły świadczyć zupełnie inne usługi.

Zakłady fryzjerskie dla pań

Salony fryzjerskie dla kobiet są bardziej intuicyjną specjalizacją, ponieważ łatwiej akceptujemy większą dbałość kobiet o swoją urodę, a włosy są oczywiście bardzo ważnym tej urody elementem. Kobiety spędzają długie godziny u fryzjera i jest to zupełnie normalne. Siłą rzeczy zakres usług świadczony w salonie dla kobiet musi być bardzo szeroki. Konieczne jest tutaj zwykłe i bardziej zaawansowane strzyżenie, farbowanie i modelowanie włosów, ale to tylko czubek góry lodowej. Żeby to wszystko było możliwe, potrzebne jest oczywiście odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego. Co więcej, kobiety rozumieją, że tylko zdrowe włosy będą cechowały się odpowiednią prezencją, więc nie tylko poszukują fryzjerów oferujących usługi bezpieczne dla włosów, ale także chcą mieć możliwość odpowiedniego zadbania o swoje włosy w sensie walki o ich zdrowie. Wzrost popularności takich usług spowodował wzrost ilości producentów i to przełożyło się na nie zawsze dobre produkty na rynku, co jest jednak tematem na inną okazję.

W praktyce trzeba wiedzieć, że w salonie dla kobiet koniecznie musi się znaleźć lokówka, prostownica i suszarka do włosów. Potrzebne będą też grzebienie dopasowane do konkretnej stylizacji, szczotki układające i rozczesujące, a także narzędzia do suszenia i utrwalania fryzury. Fryzjer będzie potrzebował ponadto różnych spinek, wsuwek i wałków oraz szerokiej gamy kosmetyków niezbędnych do radzenia sobie z różnymi włosami – szamponów, odżywek, rozpylaczy, nabłyszcza czy i innych. Szeroki asortyment nożyczek jest na tym tle już oczywistym elementem wyposażenia salonu, a to wszystko i tak jest jedynie początkiem na długiej liście mniej i bardziej ważnych niezbędników.

Salony fryzjerskie dla mężczyzn

Fryzjer dla panów zazwyczaj był dodatkiem do fryzjera damskiego, ale i na tym polu nastąpiła daleko idąca specjalizacja połączona z ewolucją. Związane jest to przede wszystkim z faktem, iż panowie mają znacznie wyższe wymagania odnośnie swojej prezencji niż mieli jeszcze do niedawna. Zaczęli nagle orientować się w różnych trendach fryzjerskich, mają swoje ulubione stylizacje, a strzyżenie „na krótko” nie jest już bynajmniej uniwersalnym podejściem. Nieraz okazuje się, że trafiający do fryzjera mężczyzna ma oczekiwania sprecyzowane dużo bardziej niż niejedna kobieta w podobnej stylizacji. Strzyżenie maszynką na długość kilku milimetrów cały czas jeszcze ma zastosowanie, ale raczej nie jako podstawowe i ostateczne działanie, ale jako wstęp do dalszych, bardziej zaawansowanych czynności. Co więcej, do mody powróciły brody, a odpowiednie modelowanie bujnej brody to wyzwanie samo w sobie. Także do tego zadania potrzebne są odpowiednie narzędzia.

Fryzjer dla panów powinien mieć w związku z tym oprócz szeregu nożyczek także brzytwy, maszynki do strzyżenia, grzebienie oraz typowe kosmetyki do pielęgnacji włosów, chociażby szampony, odżywki i żele. Warto podkreślić, że panowie nie są już dzisiaj przeciwni farbowaniu włosów, więc wszystkie akcesoria niezbędne do farbowania są potrzebne także tutaj.

Po więcej informacji zapraszamy na: terrierdesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *