Ekologiczne meble – nowy wymiar życia

Dodano: 15.05.2017

Jeśli szukamy mebli, które będą trwałe a jednocześnie ekologiczne to będziemy mieli przed sobą trudne zadanie, przede wszystkim dlatego że brakuje przepisów, które jasno określają dopuszczalne normy substancji szkodliwych.

Brak informacji, które określają normy jakości mebli ekologicznych

Z tego względu na rynku powszechnie dostępne będą meble, które mają substancje szkodliwe między innymi takie jak formaldehyd, barwniki azotowe, preparaty ognioodporne. Należy sobie również zdać sprawę z tego, że te substancje mogą się przyczyniać do pojawiających się również alergii. W naszym kraju nie ma jednolitych oznaczeń na meble ekologiczne i dlatego trudno będzie poruszać się po tym rynku.

Ekologiczne meble – muszą być przyjazne środowisku

Ekologia to hasło obecnie szczególnie modne związane praktycznie z każdą dziedziną życia człowieka także z przemysłem meblarskim. Warto podkreślać, że ekologiczne firmy starają się, by produkcja oraz transport mebli odbywał się bez szkód dla środowiska naturalnego a meble mają się odznaczać trwałością co wynika również z troski o środowisko.

Ekologiczne, drewniane

Drewniane meble są modne, ale jak się okazuje często jednak nie mają one zbyt wiele wspólnego z ekologią, ponieważ niekiedy niszczy się w ten sposób lasy deszczowe a dodatkowo generuje się wysokie koszty transportowe.

Klej w meblach ekologicznych

Do produkcji ekologicznych mebli powinno się stosować biały klej, który nie będzie miał rakotwórczego formaldehydu. Takim ważnym rozwiązaniem będzie również wymiana popularnego lakieru syntetycznego stosowanego do wykańczania mebli na olejek, który będzie rzeczywiście elementem określonym jako ekologiczny.

Znaki handlowe w meblach ekologicznych

Konsument najczęściej nie ma możliwości sprawdzenia pochodzenia mebli oraz sposobu przetwarzania materiałów, z jakich meble będą wykonane. Takim ważnym elementem może być między innymi znak Oko-Control, który będzie znany i powszechnie uważany za symbol salonów, które mają do zaoferowania meble ekologiczne.

Rodzaje drewnianych mebli

Jeśli chodzi o meble drewniane w naszym kraju najliczniej proponowane są nam meble sosnowe i dębowe. o czym więc warto pamiętać przy wyborze?

Meble dębowe

Drewno dębowe będzie się zaliczać do popularnych i stosunkowo łatwo dostępnych, ale również jedno z droższych. Jest to wynik trwałości oraz odporności na mechaniczne uszkodzenia. Meble takie rzeczywiście wyglądają doskonale i będą świetnym elementem uzupełniającym wnętrza. Powinniśmy pamiętać również o tym, że takie meble wymagać będą odpowiedniej pielęgnacji i o tym nie będzie można zapominać. Jeśli będziemy je zachowywać w dobry sposób mamy gwarancje, że będą nam dobrze służyć.

Meble sosnowe

To gatunek stosunkowo miękki, ale z drugiej strony charakteryzuje się wyjątkową naturalnością. Dlatego właśnie tak wiele osób po takie propozycje sięga, również dlatego, że meble sosnowe charakteryzują tym, że są stosunkowo tanie jak na meble z drewna. Oczywiście takie meble także będzie trzeba odpowiednio pielęgnować, jeśli chcemy zachować je w dobrym stanie. Meble takie będzie można olejować, oprócz tego będzie można meble woskowane przecierać miękką ściereczką, która zostanie nasączona specjalnym mleczkiem z woskiem. Meble sosnowe lakierowane czyścić można tylko z użyciem środka antystatycznego. Meble drewniane cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, ponieważ to taka propozycja, dzięki której będzie można stworzyć sobie rzeczywiście wyjątkowe wnętrze, które będzie zachwycać swoją estetykę i wyjątkowym stylem.

Wejdź na: morskimszlakiem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *