E-peers: kompetencje zamknięte w algorytmie

Dodano: 20.11.2013

Jak skutecznie rozwijać swoją karierę, poszerzając posiadane kompetencje? Jak znaleźć lepszą pracę albo awansować dzięki rozwojowi umiejętności? To tylko część możliwości, które daje e-peers.com – portal i platforma komunikacyjna, pozwalająca diagnozować i rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy.

 

– E-peers powstał dzięki współpracy zespołu konsultantów biznesowych, doświadczonych trenerów i ekspertów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, coachingu, kaizen oraz różnorodnych dziedzin, wpływających na rozwój kompetencji przydatnych zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym – wyjaśnia Tomasz Alfut, współtwórca oraz Menedżer Projektu w e-peers. – Prace koncepcyjne nad projektem trwały niemal 2 lata. Dzięki nim udało się stworzyć unikatowy algorytm, który połączony z wiedzą i doświadczeniem ekspertów może skutecznie nie tylko informować użytkownika o poziomie jego kompetencji w określonych obszarach, ale przede wszystkim wspierać ich rozwój.

E-peers nie jest kolejnym portalem czy zestawem narzędzi przydatnych w procesie rekrutacji. To samodzielny zbiór kilkuset rozwiązań pozwalających nie tylko na diagnozowanie, ale przede wszystkim rozwijanie kompetencji i umiejętności przydatnych w rozwoju zawodowym. Założeniem projektu jest pomoc w rozumieniu świata kompetencji, które coraz częściej decydują o zatrudnieniu, rozwoju kariery czy pozwalają na właściwe ukierunkowanie procesu kształcenia. Innowacyjne rozwiązanie stworzone we Wrocławiu ma już niedługo stać się swoistą platformą do rozwoju kompetencji zarówno przez samodzielnych użytkowników, jak i organizacje, firmy i przedsiębiorstwa, które poprzez umiejętności i kształtowanie odpowiednich cech, mogą rozwijać się w kierunku określonym w strategii.

– Jeszcze nie zakończyliśmy pełnego wdrożenia e-peers – wyjaśnia Monika Petryna, Specjalista ds. promocji w e-peers. – Działa już moduł, który pozwala na określenie kluczowych kompetencji użytkownika oraz zbadanie ich poziomu.  Do końca roku pojawią się materiały, które pozwolą na układanie indywidualne ścieżki rozwoju, a na początku 2014 uruchomimy funkcjonalnościskierowane  do klienta biznesowego, pozwalającna wykorzystanie e-peers w procesach HR w organizacjach.

 

Jak budować swoje kompetencje z e-peers w 4 krokach?

1. Stwórz swój profil na www.e-peers.com

2. Weź udział w badaniu kompetencji 360° lub badaniu samooceny

3. Zapoznaj się z sugerowaną ścieżką rozwoju

4. Podnieś swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i lekturach on-line

 

 

Zobacz więcej na www.e-peers.com

 

 

Portal e-peers jest przygotowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pt.: „Stworzenie portalu umożliwiającego planowanie, podejmowanie i monitorowanie działań rozwojowych w ramach kompetencji biznesowych” – działanie 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *