Dlaczego lepiej unikać kredytów przez internet?

Dodano: 12.12.2013

W dobie narastającego kryzysu gospodarczego i kłopotów finansowych wielu przedsiębiorców poszukuje dodatkowych środków na utrzymanie swojej działalności. Niestety pozyskanie dotacji lub dofinansowania jest dość mało prawdopodobne, w związku z tym dużą popularnością cieszą się kredyty. Czy warto skusić się na te, które reklamują się w internecie?

W tradycyjnej metodzie zainteresowany kredytem udaje się do banku z wypełnionym formularzem i szczegółowym uzasadnieniem. Następnie dokumenty są analizowane przez pracownika i wnioskujący dostaje na piśmie lub telefonicznie finalną decyzję.

Niestety przepisy się zaostrzyły i ostatnio coraz trudniej otrzymać niezbędne środki. Dlatego nie powinno dziwić rosnące zainteresowanie pożyczkami w sieci. Dużo łatwiej odbywa się procedura sprawdzania i raczej każdy może uzyskać potrzebne pieniądze.

Trzeba jednak wiedzieć, że metoda ta jest dość ryzykowna i rodzi wiele zagrożeń. Głównie kosmiczne koszty manipulacyjne, odsetki oraz utrudniony kontakt z biurem obsługi klienta. W praktyce każdy proponowany produkt promowany jest tylko z dobrej strony, co wzbudza zainteresowanie i generuje nowych kredytobiorców.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *