Czym są ulgi na internet?

Dodano: 03.04.2013

Dużym udogodnieniem dla wielu Polaków jest możliwość skorzystania z ulgi na internet. Połowa kraju ma dostęp do sieci, co oznacza, że całe mnóstwo podatników podlega rozliczeniu. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalna kwota nie może przekroczyć 760 zł.

Ustawa nie informuje obywateli, w jaki sposób należy korzystać z internetu, aby ubiegać się o ulgę podatkową, dlatego że brane pod uwagę są wszystkie rodzaje połączenia z siecią. Najważniejsze jest jednak, aby posiadać stosowne dokumenty poświadczające, że opłaty były regulowane.

W związku z rozwojem branży komputerowej możliwe jest posiadanie faktur w formie elektronicznej, ale również w tradycyjnej czyli papierowej. Wszystkie rachunki muszą zawierać dane podatnika oraz kwoty należne do zapłaty za korzystanie z połączenia internetowego.

Zdarzają się przypadki, szczególnie wśród studentów, kiedy kilka osób składa się i wspólnie opłaca internet. W takich przypadkach także można skorzystać z ulgi, jednakże na rachunku powinny widnieć wszystkie nazwiska płacących.

Pomimo, że pomysł na ulgi jest doskonały z punktu widzenia użytkowników sieci, tak dla rządu to chyba nie do końca korzystna zmiana. Zapowiedziano bowiem, że rok 2013 będzie ostatnim rokiem podatkowym, w którym można zastosować ulgi internetowe.

 

 

Justyna Błahut
www.Skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *