Czym jest przetarg nieograniczony?

Dodano: 05.11.2013

Zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych istnieje co najmniej kilka metod organizowania przetargów. Wszystko zależy od skali i rodzaju działania oraz konkretnych wytycznych organizowania całego przedsięwzięcia. Jedną z najbardziej popularnych form przetargowych jest przetarg nieograniczony. Na czym polega?

Jak sama nazwa mówi do przetargu nieograniczonego może przystąpić każdy. Inaczej mówiąc wszyscy mogą wysyłać swoją ofertę i brać udział w dalszych czynnościach. Trzeba jednak pamiętać, aby spełnić wstępne wytyczne i mieć szanse w kolejnych etapach.

Warunkiem rozpoczęcia przetargu jest umieszczenie ogłoszenia na własnej stronie internetowej oraz w miejscowej siedzicie przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, żeby dołączyć informacje na temat wadium, terminu przyjmowania ofert oraz charakterystyki prac do wykonania.

O wyborze najkorzystniejszej opcji decyduje zamawiający, który bierze pod uwagę kilka istotnych kwestii. Głównie koszt, szczegóły oferowanej współpracy, rodzaj użytego materiału (w przetargach budowlanych), wiarygodność i doświadczenie firmy. Ostateczna decyzja musi zostać zamieszczona we wszystkich miejscach, gdzie dodano ogłoszenie oraz wysłana na wyraźną prośbę wnioskującego.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *