Czym charakteryzuje się kredyt odnawialny?

Dodano: 17.10.2013

Osoby, które mają konto oszczędnościowe mogą skorzystać z wielu produktów, które oferuje bank. Wśród nich znajduje się kredyt odnawialny. Jest on możliwy do zrealizowania po spełnieniu kilku podstawowych warunków. Co zrobić, aby uzyskać kredyt odnawialny? Czym się charakteryzuje?

Każdy klient, który ubiega się o dowolny kredyt powinien otrzymywać stabilne wynagrodzenie oraz pracować na podstawie umowy o pracę. To daje gwarancję, że pożyczka będzie spłacana regularnie i w zgodzie z umownymi ustaleniami. Oczywiście istnieją odstępstwa od normy, aczkolwiek wszelkie wyjątki omawiane są indywidualnie.

Jeśli bank potwierdzi, że klient jest wydolny finansowo, wtedy udostępnia kredyt odnawialny. Wysokość pożyczki uzależniona jest od zasobności rachunku oraz zarobków. Innymi słowy im wyższe pensje, tym wyższy kredyt. Zwykle przyjmuje się, że jest to kwota sześciu miesięcznych wypłat.

W większości przypadków kredyt odnawialny przyznawany jest na rok. W tym czasie klient otrzyma ustaloną sumę i w chwili, gdy wykorzysta wszystkie środki, wówczas otrzyma taką samą kwotę jeszcze raz.

Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar i pieniądze dysponować na najważniejsze wydatki. Nieustanny dostęp do gotówki może być początkiem poważnego zadłużenia, z którego bardzo trudno wyjść.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *