Czy wydatki na biuro są dużym kosztem?

Dodano: 05.11.2013

Przedsiębiorcy, którzy planują otwarcie własnej działalność gospodarczą zwykle mają poważne problemy z uzbieraniem wystarczającego kapitału początkowego na pokrycie najważniejszych opłat oraz zakup sprzętu. Istnieją jednak ciekawe rozwiązania, które pozwolą obniżyć wydatki oraz usprawnią działanie dopiero powstającego biura. Jakie rozwiązania zastosować, aby nie wydać zbyt wiele?

Oprócz podstawowych kosztów związanych z zarejestrowaniem firmy oraz uregulowaniem formalności trzeba zająć się znalezieniem dobrej siedziby dla biura, wyposażeniem oraz reklamą i promocją oferty. Oczywiście, jeśli przedsiębiorca planuje zatrudnić pracowników od pierwszego miesiąca funkcjonowania musi wziąć pod uwagę nakłady związane z wypłatą wynagrodzenia.

Aby uniknąć większych kosztów warto rozpocząć prowadzenie biura w domu, ponieważ opłaty związane z wynajmem pomieszczenia są ogromne i często przewyższają możliwości małej firmy. Oczywiście najdroższe są miejsca położone blisko centrum lub na dużych i bogatych osiedlach. Dlatego warto zainwestować w zbudowanie strony internetowej oraz promowanie działalności w sieci. To bardzo tani, ale skuteczny sposób na zdobycie zainteresowanych klientów. Nawet, jeśli biuro nie świadczy swoich usług w pełni, posiadanie strony to podstawa, ponieważ można znaleźć kontrahentów i wspólników już na starcie.

Poza wyborem lokalizacji i strategii marketingowych ogromne wydatki przedsiębiorca przeznaczy na zakup sprzętu komputerowego oraz wyposażenie biura. Tutaj bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór firmy, która zajmuje się sprzedażą sprzętów poleasingowych. Zazwyczaj proponują sprawne i praktycznie niezniszczone komputery, laptopy, drukarki, monitory, obudowy, serwery lub sprzęty PC. Bogatą ofertę sprzętu można znaleźć na stronie www.world-it.pl i wybrać niezbędne wyposażenie w przystępnych cenach. Zwykle zakup produktów poleasingowych to oszczędność nawet do 50%, wszystko zależy od stanów magazynowych oraz dostępności wybranych modeli. Dodatkowym atutem jest możliwość obejrzenia całego stanu magazynowego firmy oraz podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. W zasadzie wszystkie etapy sprzedaży odbywają się za pośrednictwem internetu, a następnie wysyłane zgodnie z wyborem i wskazaniami klienta.

Korzystanie z usług firmy poleasingowej wzbudza wśród klientów wiele wątpliwości. Szczególnie boją się o stan techniczny sprzętów oraz cenę nieadekwatną do możliwości urządzenia. Strzałem w dziesiątkę jest plan wprowadzony w sklepie internetowym www.world-it.pl , ponieważ przydziela gwarancję na kupowany sprzęt w razie problemów z użytkowaniem (nawet do sześciu miesięcy od daty zakupu). Oprócz tego posiada opcję, w której klient może mejlowo otrzymywać powiadomienia o nowościach oraz najkorzystniejszych i sezonowych ofertach.

Tak naprawdę prowadzenie własnego biura nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, wystarczy znaleźć alternatywne rozwiązania i szukać skutecznych metod oszczędzania (np. wybrać korespondencję mejlową, zrezygnować z wielu niepotrzebnych telefonów, szanować materiały eksploatacyjne oraz energię). Obecnie rodzimy rynek oferuje naprawdę korzystne i opłacalne propozycje, wystarczy dobrze poszukać i dogłębniej zainteresować się cięciem niepotrzebnych kosztów. Dobrym pomysłem może okazać się także skorzystanie z dofinansowania unijnego lub innego programu dla małych i średnich firm.

 

Autor zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *