Czy właściciel firmy zarabia dużo?

Dodano: 05.11.2013

Wielu pracowników dużych przedsiębiorstw i korporacji planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Powodów takiego planu zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj bardzo poważana jest niezależność decyzyjna i finansowa. Ile zarabia zwykły przedsiębiorca?

Na wstępie warto powiedzieć, że wynagrodzenie właścicieli firm jest bardzo różne i zależy od zmiennych czynników. Jeśli firma działa na rynku przynajmniej pół roku i ma dość ustabilizowaną sytuację materialną można oszacować średnią miesięczną pensję.

Wedle badań sprzed dwóch lat właściciel firmy mógł dostawać na zarobki w granicach 5 tys. zł. To naprawdę wiele w porównaniu do wypłaty pracownika etatowego. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że własny biznes to ogromna odpowiedzialność, wydłużony czas pracy (zwykle 12 godzin) i całe mnóstwo obowiązków.

Reasumując, założenie swojego interesu to szansa na pozyskanie większych pieniędzy. Zanim przychody będą regularne trzeba poświecić długie miesiące i cierpliwości na rozkręcenie działalności.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *