Czy warto założyć lokatę strukturyzowaną?

Dodano: 15.11.2013

Wielu klientów korzysta z propozycji bankowych, aby rozpocząć oszczędzanie. Ułatwiają one całą procedurę i dają nadzieję na mnożenie zysków. Wśród wielu opcji dość popularne są lokaty strukturyzowane. Czy rzeczywiście warto skorzystać z takiej opcji? Czy taka decyzja nie będzie ryzykowna?

Na początku trzeba powiedzieć, że lokata strukturyzowana zbudowana jest z dwóch nierównych części. Podstawą jest kwota bazowa czyli suma bezpieczna, która rośnie w zgodzie z umownymi ustaleniami. Druga cześć kapitału to kwota ryzykowna, która nie daje gwarancji na zyski.

Lokata tego typu skierowana jest do osób, które prognozują przyrost gotówki, ale jednocześnie nie boją się ryzykować i chcą obracać środkami zgodnie ze wskazaniami banku. Niestety niesie to ze sobą duże niebezpieczeństwo, ponieważ zwykle inwestowanie w lokatę strukturyzowaną to gra na loterii – nie da się przewidzieć wyniku.

Reasumując, lokata strukturyzowana to dobre rozwiązanie na mnożenia oszczędności. Przeważnie inwestorzy generują zyski. Należy jednak wziąć pod uwagę czarny scenariusz i mieć świadomość prawdopodobnych strat.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *