Czy w Polsce powstanie prywatne więziennictwo?

Dodano: 02.10.2014

Według informacji podawanych przez „Puls Biznesu” jedna ze spółek zajmująca się finansowaniem instytucji zapewniających ochronę zdrowia rozważa rozpoczęcie projektów w więziennictwie. Koszt takiej inwestycji może wynieść ok. 30-40 mln złotych.

Tomasz Kopiec, szef firmy AMG Finanse wyjaśnia, że plany spółki związane z rynkiem szpitalnym przekładane są co najmniej o rok. Obejmuje to stworzenie do końca następnego roku po jednej przychodni na obszarze każdego województwa. Kopiec tłumaczy, że władze lokalne wstrzymują się z wszelkimi decyzjami do rozstrzygnięcia wyborów.

Rozpoczynane projekty medyczne w formule PPP mogą zyskać mocną konkurencję w postaci partnerskich inwestycji w sektorze więziennictwa, które poważnie rozważa wymiar sprawiedliwości.

Prezes AMG Finanse poinformował, że firma nie wyklucza inwestycji w tym sektorze i prowadzone są rozmowy, które obecnie są na początkowym etapie. Jego zdaniem rynek więziennictwa ma duży potencjał. Więzienia są przeludnione i nie spełniają norm Unii Europejskiej dotyczących powierzchni cel, a miesięczne utrzymanie osadzonego to koszt w wysokości 2,6 tys. zł. Kopiec twierdzi, że mogliby zaproponować zarówno niższą cenę, jak i lepszą jakość. Podkreślił, że obecnie ok. 30 tys. skazanych czeka odbycie kary, a większość miejsc w zakładach karnych jest zajęta.

Joanna Walerowicz

plobank.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *