Czy ulgi inwestycyjne są dla każdego?

Dodano: 29.11.2013

W 2006 roku zreformowano ustawę i od tamtej pory obowiązuje w kraju zmieniona ulga inwestycyjna. Przeznaczona jest do osób, które wprowadzały kreatywne rozwiązania technologiczne, montowały udogodnienia techniczne i innowacje. Kto może starać się o ulgę inwestycyjną? Na jakich zasadach jest przyznawana?

Wśród wielu ulg podatkowych dość interesująca jest ulga inwestycyjna. Wybrać ją mogą osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i wdrażają tzw. nowe technologie. Chodzi przede wszystkim o uzyskiwanie praw do wiedzy technologicznej, pozyskiwanie lub przenoszenie.

Ulga inwestycyjna powinna zostać zaznaczona w rocznym zeznaniu podatkowym. Trzeba jednak wiedzieć, że taka decyzja może wiązać się z różnymi wizytami skarbowymi oraz niezapowiedzianymi wizytami pracowników państwowych.

Oczywiście fakt dokonania remontów i wprowadzenia udogodnień musi posiadać odpowiednią dokumentację. Chodzi przede wszystkim o posiadanie dokumentacji, rachunków, kosztorysów i innych przez okres pięciu lat.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *