Czy niska pensja pozbawia szansy na oszczędzanie?

Dodano: 15.10.2013

W obecnych realiach oszczędzanie jest bardzo ważne. Niepewna sytuacja na rynku pracy oraz wszędzie obecne załamanie gospodarcze skutecznie zmuszają do szanowania pieniędzy. Sprawa jest trudniejsza, kiedy niska pensja uniemożliwia oszczędzanie. Co zrobić, aby racjonalnie zarządzać domowym budżetem? Czy warto oszczędzać?

Ostatni dzień października (31.10.) jest Światowym Dniem Oszczędzania. To idealny moment na przeanalizowanie swojego budżetu oraz ewentualne wprowadzenie zmian i rozwiązań, które poprawią sytuację finansową.

Po pierwsze oszczędzanie należy zacząć od wskazania najlepszego produktu bankowego, który pozwoli na generowanie zysków. Początkowo nie będą to wysokie kwoty, lecz z czasem kapitał może rosnąć i mnożyć konkretne przychody. Wszystko zależy od oprocentowania i wymogów, które zaproponował bank.

Aby jeszcze zwiększyć comiesięczne wpłaty trzeba poszukać oszczędności w codziennych transakcjach. Można zbierać paragony ze sklepów i stwierdzić, które produkty nie były niezbędne. Podział wynagrodzenia na części oraz spisywanie listy potrzebnych produktów może być bardzo skuteczne.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *