Czy nauka on-line ma sens?

Dodano: 29.10.2014

Edukacja jest ważna w życiu osób ambitnych, zmotywowanych i dążących do wyznaczonych celów. Nie zawsze młodzi ludzie chcą poświęcać czas na zdobywanie wiedzy i poszerzanie swoich umiejętności, choć posiadają duże predyspozycje i możliwości intelektualne. Zazwyczaj o nauce i świadomym dokształcaniu myślą ci, którzy dawno skończyli już szkołę i poszukują lepszej pracy. Dzięki szkoleniom i kursom mogą powiększyć swoje kwalifikacje i zdobyć wymarzone, dobrze płatne stanowisko. Jednak największym problemem jest brak czasu i natłok obowiązków zawodowych. Nie bez przyczyny działają platformy edukacyjne, skierowane do osób aktywnych i na co dzień zajętych. Czy nauka on-line rzeczywiście ma sens? Kto powinien skorzystać z takiej metody dydaktycznej i dlaczego?

B

Na początek warto wyjaśnić, że wirtualna branża szkoleniowa rozwija się od niedawna. Ma stanowić alternatywę dla klasycznych spotkań lub urozmaicać standardowe wykłady w salach konferencyjnych. Polega na nauce i przyswajaniu wiedzy za pośrednictwem internetu. Oczywiście tematy i zagadnienia przedstawiają trenerzy, czyli osoby wykształcone, doświadczone i profesjonalne. Służą pomocą, dostosowują program indywidualnie dla każdego klienta, sprawdzają nabyte umiejętności i pracują nad uzyskaniem szybkim efektów edukacyjnych.

Wiele osób zainteresowanych e-learningiem ma wątpliwości dotyczące skuteczności tej metody oraz obawy związane z brakiem merytorycznego przekazu. Opinie zadowolonych kursantów dowodzą, że sytuacja jest zupełnie inna. Platformy szkoleniowe świadczą zazwyczaj usługi najwyższej jakości, zgodne z potrzebami odbiorców oraz w nawiązaniu do aktualnych trendów międzynarodowych. Stosują różnorodne strategie i rozwiązania technologiczne, aby uatrakcyjnić plan nauczania i nie wprowadzać monotonii Dzięki temu tak wiele pozytywnych opinii pada pod adresem trenerów i całego systemu.

Oczywiście warto powiedzieć, że nauka bez wychodzenia z domu przeznaczona jest dla osób, które posiadają przede wszystkim komputer oraz dostęp do internetu. Oprócz tego powinny zapatrzyć się w kamerkę oraz mikrofon, aby móc prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym i widzieć szkoleniowca. To bardzo dobre rozwiązanie i często polecane osobom zapracowanym, chorym, niepełnosprawnym lub pochodzącym z małych miejscowości. Największych sceptyków powinna przekonać oszczędność czasu i pieniędzy na systematyczne dojazdy, noclegi oraz wyżywienie.

Renomowane firmy prowadzące wirtualne szkolenia często organizują testy sprawdzające nabytą wiedzę i pozwalają śledzić postępy. To duża motywacja dla uczestników i szansa na poprawienie powtarzających się błędów. Nie można zaprzeczyć, że zdarzają się oszuści, którzy zarabiają na naiwnych i niedoświadczonych internautach. Z tego powodu warto wcześniej przeczytać opinie krążące po sieci i zweryfikować autentyczność proponowanej oferty.

Reasumując, w dzisiejszych czasach nauka on-line praktycznie niczym nie różni się od cyklicznych spotkań z nauczycielem. Podczas każdych zajęć internetowych przekazywane są materiały szkoleniowe, udostępniane pliki (ćwiczenia, wykresy, schematy, prezentacje multimedialne) i inne przydatne narzędzia. To zdecydowanie ułatwia kształcenie i daje oczekiwane rezultaty. Każdy sceptyk powinien spróbować i przekonać się o zaletach takiego rozwiązania.


Artykuł przygotowany przez specjalistów firmy http://trainingfields.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *