Czy można skutecznie poprawić swoje możliwości finansowe?

Dodano: 14.10.2013

Kłopoty na rynku pracy oraz niskie wynagrodzenie mogą być przyczyną niewydolności finansowej. To poważne utrudnienie, szczególnie wtedy, gdy wnioskuje się o uzyskanie zgody na kredyt. Jak polepszyć swoją kondycję finansową? Czy można podreperować sytuację materialną i zwiększyć zdolność kredytową?

Obecnie wiele banków ułożyło długą listę wymogów, które pozwolą na wzięcie kredytu na dowolny cel. Są naprawdę trudne do spełnienia, dlatego coraz mniej klientów stara się o pobranie konkretnej kwoty. W związku z tym bardzo często wybiera się współkredytowanie lub rozłożenie całej sumy na wiele rat.

Z powodu ogólnych problemów finansowych banki starają się wprowadzić mniej skomplikowane przepisy i rozwiązania, które pomogą klientom w skorzystaniu z najkorzystniejszej oferty. Przede wszystkim łączenie kilku produktów bankowych, także kredyt} na korzystnych zasadach lub obniżenie progu kredytowego.

Instytucje bankowe chcą określić możliwości finansowe klienta w odległej przyszłości. Dość popularne stało się dodawanie planów emerytalnych, aby poprawić możliwości klientów, którzy także na emeryturze będą spłacać zadłużenie.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *